Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kis Fiatom utastereben...

A kis Fiatom utastereben feher szofita ego helyett kek ego van a kozepso utasterlampaban. Lehet-e igy kozlekedni vele vagy szabalytalan? Zavarna titeket menet kozben ha keken vilagit a visszapillanto folott vagy nem? Csereljem vissza feherre?

Figyelt kérdés
Sajnalnam kiszedni belole csak dilemmaban vagyok mert szepnek szep sotetben,gyonyoru feheres kek,meg sokan megpillantjak a varosban mikor lazulok egyet.Csak felek hogy bunti lenne erte,foleg ha menet kozben is egve hagyom(persze csak a varosban,hosszu tavon kikapcsolom).Nektek is volt mar ilyen a kocsitokban?
2015. nov. 7. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért kell világítani a belső világításnak menet közbe?
2015. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jah az hulyeseg hogy menet kozben vilagitson erre en is rajottem.Ha kinyitom az ajtot ugy oke de menet kozben felesleges.
2015. nov. 7. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ilyen hülye ötlet még eszembe se jutott. Mi mikor lazulni szoktunk, feltekerjük a zenét. Vagy szólítgatjuk le a csajokat kocsiból.
2015. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kék izzó szabálytalan.


Belső világításra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

53. § (1) A vezetőfülke, illetőleg az utastér megvilágítására szolgáló belső világítással minden zárt vezetőfülkéjű, illetőleg zárt utasterű gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet fel kell szerelni.

(2) A belső világítás csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga fényt bocsáthat ki.

(3) A belső világításnak - kivéve a kizárólag helyi megvilágítást adó lámpákat - a vezetőülésből kapcsolhatónak kell lennie.

(4) Az autóbusz belső világításának az utasteret, valamint a fel- és leszállásra szolgáló lépcsőket közel egyenletesen kell megvilágítania. A belső világítás a vezetőt a járművezetésben nem zavarhatja.


[link]

2015. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szabálytalan és kész!


Menet közben nem használunk beltér világítást ha LED és hideg fehér fényt ad ki amit sokan kevernek a kékkel mert valóban kékes árnyalatú de fehér az engedélyezett és a kutya sem fog szólni érte! De egyébként rikító kék, piros, más egyéb szín nem lehet az utastér világítása sem! Az első lámpába sem teszel kék izzót. Amiket látsz autókat amiknek kékes fénye van az hidegfehér mer enyhe kékes bevonat van az izzón, amik többsége szabálytalan kínai fos, de vannak amik engedélyezett termékek csak én szerintem igénytelen. Persze jónak jól néz ki de nem való forgalomba mert jobban vakít hiába van jól beállítva meg idegesítő, látni jobban nem lát az ember, és az utakon ne menőzni kell milyen szép a lámpa hanem közlekedni. Az ha az autó kivan csicsázva ami nem zavaró az természetesen nem probléma én nekem is tetszenek az egyedi autók de sok esetben figyelem elterelő ami balesetveszélyes is lehet. Sajnos a drága kishúgom nagyon autómániás egy szép autó ment el vele szembe a kereszteződésnél és nem vette figyelembe a Stop táblát nem állt meg hanem az autót figyelte jobb kéz fele közbe elvonta a figyelmét ugye a szép csicsás autót túlságosan kigurult az útra és egy másik autó belerohant. Egyértelmű hogy a húgom volt a szabálytalan mocskos nagy mázli hogy semmi baja nem lett. Az autóért igaz fájt a szívem mert közös autó volt de amikor hívott telefonon hogy összetörte az autót ezért meg ezért, nem érdekelt az autó hanem egyből motorra pattantam és mentem oda, annak örültem hogy a húgomnak semmi baja. A többit ugye a biztosító elintézte hogy a másik aki belerohant sajnos kártalanítva legyen. A mi autónkat nem tudtuk megjavíttatni mert pénzünk nemvolt rá, biztosító nekünk nem fizetett meg amikor lett volna rá a szerelő mondta hogy túl nagy a kár árából már másik autót kapunk így javasolta hogy adjuk el alkatrésznek amit el is bírtam adni 50 ezerért és abból később még másfél év alatt csaptam hozzá és vettem egy picivel fiatalabb járgányt.

2015. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat igen.Az igazsag az hogy megbantam hogy megvettem.Csak olyan vagyok hogyha mar van akkor miert ne hasznaljam?De akkor miert arulnak kek meg zold,piros szofita egoket?De ha allok az autoval es kinyitom a csomagterajtot meg az ajtokat akkor mehet a kek vilagitas a hangcuccom miatt?Vagy hagyjam a fenebe es csereljem vissza?
2015. nov. 8. 06:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk a hangos zene is szabalytalan en azt a varos szelen szoktam dongetni hogyha igazan ki akarom hasznalni a cuccot mert a varosba elkuldenek a csudaba vele foleg ha elektronikus.Par ismerosomet mar feljelentettek ezert aztan jott a csekk.Az igazsag az hogy ami nem gyari az szinte mind szabalytalan.A Shelles rendszamtabla nem szabalytalan meg ha mondjuk van egy Sony magno a kocsidban es kesz.De ezek nem ehez a temahoz vannak.
2015. nov. 8. 07:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Javitom:Shelles rendszamtabla keret
2015. nov. 8. 07:10
 9/10 anonim ***** válasza:

"De akkor miert arulnak kek meg zold,piros szofita egoket?"


Árusítani nem tilos, bemutatókon, zárt pályán a használatuk se tilos.

2015. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Par ismerosomet mar feljelentettek ezert aztan jott a csekk."


Ki jelentette fel, a nagymama a fszt. 2-ből? Te se hiszed el ugye?

2015. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!