Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kutakon kapható 100-as...

A kutakon kapható 100-as oktánszámú üzemanyag csak az oktánszámában tér el a normál 95-ös benzintől, vagy vannak benne más összetevők is, és ha vannak akkor mik ezek, és mire jók?

Figyelt kérdés
ha van egy autó, amibe 98-as benzin kell, akkor milyen eltérések lehetnek, ha csak 95-öst tankolok bele?

#benzin #okténszám
2015. nov. 8. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

adalékok is vannak benne. Egy átlag autónál szinte észrevehetetlen. Ha 98-ast ír elő a gépkönyv és 95 megy bele, minimálisan gyengébb lehet nyomatékban, de ezt egy max átlagos, vagy alkalmi vezető észre sem veszi. Nagyon erős motoroknál érezhető jól a különbség.


nekem BMW 318i-m van, a gépkönyv úgy írja, hogy 95 kell bene, de 98-ast is lehet bele nyomni kisebb erőtöbbletért. Én szoktam vele azt is, meg váltogatva is, és érezhető egy picit, jobban ugrik, de semmi egetrengető.

2015. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na az nem igaz, hogy ha olyan autóba, amibe elég a 95ös, az jobban fog menni a 98astól!


Ha alacsonyabb oktánszámút tankolsz egy magasabb oktánszámra tervezett autóba, ott a nagy kompressziótól kopogásos égés alakulhat ki. Az én autómba is gyárilag 95+ kell, soha nem tankolok 95öst, de volt már rá példa, hogy tankolnom kellett és nem volt más. Plusz 2 literes fogyasztással jutalmazta, amellett, hogy xarabbul ment.

2015. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyobb oktánszámú benzinnél a nagyobb előgyújtást lehet adni,amitől nő egy picit a teljesítmény.....ami egyébként bizzos nem egy 118i-nél fogsz észrevenni......ez csak placebóhatás...
2015. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!