Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan állapítható meg, hogy...

Hogyan állapítható meg, hogy az autó akkumulátorát ki kell-e cserélni vagy még használható? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az egyik este a kerekekben egészítettem ki a nyomást elektromos pompával ami a szivargyújtóról üzemel. Reggel hideg volt és nem indult az autó. Lehet hogy lemerítettem az akkut de mivel vettem az autót lehet, hogy hogy már rossza az akkumulátor. Feltöltöttem az akkut és most egyenlőre nem okoz gondot. Feszültségmérővel megállapítható az akku állapota? Nem szeretnék fölöslegesen akkut cserélni.

2015. nov. 9. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nagy teljesítményű fogyasztót hesználsz, mindig járasd a motort.

Ha azt veszed észre, hogy hidegben már lassan forgat az önindító, azonnal cseréld az akksit. Az azt jelzi, hogy hamarosan tönkremegy, de akkor hirtelen. Garantáltan a legrosszabb helyzetben:)

2015. nov. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 veterán vas ***** válasza:

-Az akkumulátor gyártási éve

-töltés ellenőrzése

-az akkumulátor terheléses vizsgálata.


Ez a három adat elegendő információ ahhoz, hogy mit kell javítani, vagy cserélni.

Szaladj neki most, mert egy téli reggelen, hóesésben, mínusz 10 fokban sokkal keservesebb.

2015. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!