Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm gyorsításnál letilt...

Ricsi999999 kérdése:

Az autóm gyorsításnál letilt kijön a check lámpa hogy szervízbe kell vinni és ilyenkor nem hogy gyorsitani nem tudok de még sebességet se tudok tartani. Mi lehet a probléma? Túltölt a tubó.

Figyelt kérdés

Sziasztok. A fent említett problémám van az autómmal (Opel insignia 2008) már egy jó ideje. Már elvittem 4 szerelőhöz és senki nem tudja hogy mi a gyíkja. :/ fel lett téve gépre azt írja hogy túl magas a turbónyomás azaz túltölt a turbó és ez végett tilt le. kicseréltettem az irányitó egységet, ki lett cserélve a ventillátor ami a tubót hűti. megnéztem a csöveket hogy ne talán ki van lyukadva, de semmi. egyszerűen semmi ötletem nincs. Talán a MAP szenzor ??? Mechanikusan magának a turbónak nincs semmi baja szépen forog a tengely is! miért tölthet túl?

Valaki HELP!!!

Előre is köszi.



2015. nov. 13. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert szépen forog lehet baja. A változógsometriájú turbók kipufogó oldalán van még mozgó alkatrész. Ha az elromlik és mondjuk a kis fordulati tartományban marad a szűkítő gázadásra nem nyit, akkor fojtja a motort és a szűk keresztmeccet miatt túlpörgeti a turbót. Jutubon nézz videot a változógeometriájú turbóról és megérted.
2015. nov. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!