Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fordítva kötöttem be az...

Zsolti003 kérdése:

Fordítva kötöttem be az akkumulátort az autóba (volvo s80 2000évj) és azóta semmi elektromos rendszer nem működik. Mit tehettem tönkre?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 12:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
Mindent :D egyébként (nem nagyon értek hozzá) de szerintem fesz szabályzót süthetted ki... vagy a komplett biztosítéktáblát
2015. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.


Hogy meddig terjedhet a hiba, az nagyjából csak a szerencséd kérdése: el kell kezdeni szisztematikusan végigkövetni a vezetékeket. Ha nincs szerencséd, akkor a relék-generátor-feszszab is tönkremehetett.


Az akksi egyébként jó? Mert ha az megadta magát, akkor ugye rögtön nem lesz se kép, se hang - én elsőre arra mérnék rá.

2015. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is az aksit (zárlat).


utána a biztosítéktáblával kezdeném...

2015. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik főbiztosíték tuti cserés lesz. Ezek az akkumulátor közelében, egy fekete fedél alatt szoktak lenni.

Ha a főbiztosíték cseréje megvolt, feltétlen ellenőrizd minden elektromos fogyasztó megfelelő működését, különös tekintettel az elektronikus eszközökre.

Fordított polaritással ugyanis a motorvezérlőt, a generátort, a gyújtásvégfokot, a gyújtásjeladót is könnyedén és gyorsan tönkre lehet tenni még olyan rövid idő alatt is, amíg a biztosíték kiolvad.

2015. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 veterán vas ***** válasza:
80%

Aztán tessék már elmesélni, hogyan sikerült a két kábelt fölcserélni?

Mert hogy:

-különböző átmérőjű az akku két kivezetése...

(tehát az egyiken lötyögne a saru, a másikra pedig rá sem megy)


-eredetileg más a két kábel hossza...

(gyakorlatilag nem ér el odáig)


-más az akkucsonk alátét színe...

(piros v.s. kék/fekete)


Szóval hogy sikerült ilyen figyelmetlenek lenni? :(

2015. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az akku nem ment tönkre, de ha felteszem a sarukat (most mar a megfelelő helyre) a test kábel azonnal forrósodni kezd. Gyanítom ez valami zárlat miatt van, de se kép se hang. Még a belső világításom se működik
2015. nov. 15. 14:11
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy sikerült felcserélnem, válaszolva a kérdésre, hogy fordított polaritású volt az akku és én nem figyeltem eléggé... A kábelek hossza teljesen megfelelő volt ahoz, hogy rá tudjak kötni az akkura.
2015. nov. 15. 14:17
 8/16 veterán vas ***** válasza:

Nem az volt a kérdés, hogy milyen polaritású az akku, hanem az, hogy miért kell a pozitív csonkra a negatív kábelt föltenni? ;)


/nem fontos, de a fordított polaritásról csak annyit, hogy az 50'-es évek óta nem nagyon találsz pozitív testelésű autót a világon/

2015. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ha a már jól bekötött aksinál erős melegedést észlesz, akkor a fordított bekötésnél valami összeéghetett...


én azt tenném, hogy a létező összes biztit kivenném,-előtte lefényképezni mindent- aztán bekötni a akksit..ha ekkor nem melegszik semmi, akkor lehet egyenként visszatenni a biztiket...nem ártana egy ampermérő..

egyébként kellene lenni egy azonnali leválasztónak a volvóban..lehet, hogy ebben még nincs?


ha megoldható, akkor szerezz egy lézeres hőmérőt, és azzal is megkeresheted a melegedés helyét..

2015. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Már ne haragudjatok, de annyi okosságot tudtok mondani. :) Egy relének mit fog ártani ha forditott polaritást kap? Abba a tekercsbe tökmindegy honnan folyik az áram a mágneses tér létrejön és meghúz. Egy izzónak vagy biztosítéknak is mindegy.

Viszont egy 2000évjáratú autóban kapásból motorvezérlő, szerintem ABS egy Volvóban gyanítom légzsák is, valami karosszéria vezérlő. NA ezek azok a vezérlő számítógépek amik kipurcannak a fordított polaritástól. Én nem ajánlom az otthoni próbálkozást, mert vagy mégnagyobb bajt akár még tüzet is csinálhatsz.

2015. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!