Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy a "zselés"...

Igaz az, hogy a "zselés" akkumulátort nem lehet hagyományos töltővel tölteni?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy zselés akksit amit azóta többször töltöttem az itthoni akksi töltővel, de egy ismerős mesélte, hogy azt csak speciális töltővel lehet feltölteni, a hagyományos kárt tesz benne. Igaz ez?

2015. nov. 15. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

" többször töltöttem az itthoni akksi töltővel," akkor tudmit is kérdezel?? Neked tudnod kel, hiszen Te írtad!

ne hari de hüle 1 kérdés! Menj aludni, Én azt teszem. :wave:

2015. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

1. A zselés akkut lehet tölteni a normál autós töltővel.

2. Nem zselés akkut vettél, hanem gondozás menteset!

2015. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Csak tudja milyen akksija van..

Lehet tölteni sima töltővel. 1000-szer kb. Bikának használtuk '96 körül, és azért lett véve mert rengetegszer tölthető.

2015. nov. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

a mi alfánkban is zselés van, nagynéha töltőre kell tenni..hagyományos, -de nem barkácsolt- töltőre..olyan ledes, ami lekapcsol, ha az akksi fel van töltve...fullra lemerült akksinál az kb 24 óra..

(gyorstölteni nem szabad..értsd: 6 Amper felett már necces, tíz Ampernél több töltőáram minden akksit letérdeltet, ami személyautóba való)

ja, még valamit..

keress rá az akksid gyártójára, és ott nézd meg, tiltják - e töltést..

illetve az akksin kell lenni egy nagy piros háromszögnek benne áthúzott töltő piktogrammal..


ugyehogy nincs.

2015. nov. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Nincsen olyan hogy zselés akkumulátor. Abban is folyékony sav az elektrolit, de fel van itatva üvegszövetben. Ezeket gondozásmentesnek szokták nevezni, mert nem kell nézegeti és utántölteni az elektrolitot.
2015. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!