Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magas fordulaton állandóan...

Magas fordulaton állandóan kiég az első izzó. Mi lehet a baj? Hátsóval és a féklámpával semmi baj. Simson s50

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:

A szabályozatlan világítótekercs fordulaton meg tud "szaladni", és a 6V-os is képes jóval nagyobb feszültséget leadni ha nincs megterhelve vagy szabályozva. Az első izzó kisebb ellenállású, ezért nagyobb áram folyik rajta, így előbb ég ki, mint a hátsó.


No és biztos, hogy nem 12V-os a tekercs 6V-os izzóval párosítva?

Eredetileg elöl 15W-os, hátul 5W-os izzó volt, és 6V 18W-os világító tekerccsel szerelték.


No persze tévedhetek is...

2015. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tekercset mèg nem nèztem meg.
2015. nov. 17. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem a tekerccsel van baj, hanem a fesszabalyzóval. Aazért veri ki a nagyteljesítményű izzót.
2015. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

No igen, főként ha N-es változat, amiben semmilyen fesszabályzó nincs.


[link]

2015. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A B-s változatban van ugyan fesszabályzó, de a világítás váltakozó feszültségről működött, közvetlenül a tekercsről, köze nem volt a feszzabályzóhoz.


Persze az is lehet, hogy nem jól értelmezem a rajzot:

[link]

2015. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első rajzot nem tudom megnézni és megvallom én a másodikban sem látom a fesszabályzót. Akkor, hogy oldották meg a túláram kérdését? Ha a tekercs mozdítható csinálhat nagyobb légrést.
2015. nov. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előttem szólónak mondom, hogy sehogy,

tegyél meg bele erősebb égőt (nagyobb Wattázzsal) és jó lesz

2015. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Akkor, hogy oldották meg a túláram kérdését?"


Sehogy, és mégis valahogy. :) A világítótekercs 20 W körüli teljesítményt képes leadni, és erre hasonló terhelést raktak (15+5W)

2015. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A légrés növelésével beállítható.

Ajánlom a következő oldalt:

[link]

2019. nov. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!