Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a Renault-om baja?

Kamu profil kérdése:

Mi lehet a Renault-om baja?

Figyelt kérdés
kármilyen fordulaton ráz a kormány.. meg az egész műszerfal remeg... régen nem volt ilyen problmánk..... 1.5dci megane (2005) 155ezer kilométernél jár. eddig nem volt vele semmi komolyabb baj sem... de ez a dolog kezd zavarni.... motortartó bakokra gyanakszom.... szerintetek?

2015. nov. 17. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szétszakad a felső motortartó, akkor tud fura hangja lenni, de attól nem ráz a kormány:

[link]

Ha menet közben ráz, akkor lehet egy halom dolog: féltengely, kerékcsapágy, bármi...


Szerintem.

2015. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ha jól sejtem úgy érted, hogy álló helyzetben is minden fordulaton, tehát futómű kilőve.


Ebben az esetben egyedül a motor jár úgy, ami átadhat ilyen mértékű rezgést.


Elöregedhetett valamelyik tartóbak és átadja a kasztninak a rezgést. Az egyik kollégám Mercije CSAK HIDEGEN produkálta a hibát, minden remegett és a legapróbb terhelésre idegesítő búgás hallatszott. Bemelegedés után nagyon szépen járt az autó! Kicserélték a motortartó bakokat és megszűnt minden zaj.


Mielőtt nagy költségekbe vernéd magad, esetleg megpróbálhatod hogy aknára állsz, lebontod a burkolatokat és egyesével megemeled a tartóbakok környékén a motort. Épp csak annyira, hogy ne üljön fel. Ha változik a hang, egyértelmű a hibaforrás.


Ha már ott tartasz, mindenekelőtt beindíthatod a kocsit és hallgatózhatsz alulról-felülről, hátha találsz valamit.

2015. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

#1

Esetleg attól rázhat a kormány, hogy az egész kasztni átveszi a remegést. Nekem azt a 2 bakot kellett cserélni, amik a motor billenését gátolják (keresztmotoros autó, alsó kereszttartó a tűzfal aljával összefogatva, a két végénél 1-1 gumibakkal pedig a motor hozzárögzítve). Mivel horribilis árat mondtak az alkatrészre, szilentessel új bakokat csináltattam, ezek viszont tömör gumik voltak, így erőteljesebben átadták a rezgést, ez a kormányon is érezhető.


Ez egy 10 évbel idősebb japó autó a kérdésben említettnél, tehát lehetséges hogy teljesen máshogy van megoldva, ez mind csak lehetőség.

2015. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! motortartó műanyagbak mállik szét....
2015. nov. 28. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!