Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 125-ös motorhoz mennyibe...

Egy 125-ös motorhoz mennyibe kerülne egy normális motoros ruha felszerelés?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a témában de ott nagyobb motorokról volt szó csak és nem szeretnék 500 000 forintot rákölteni motoros ruhára, mikor maga a motor kerül 300 000 forintba...
2015. nov. 18. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát nem olcsó..azt tudom, hogy nagyon sokat számít a minőség...jól záródó csuklópánt(nekem a résen beszállt egy darázs, miközben százzal húztam a nyelet)..aztán könyökvédő, térdvédő..(ma is recseg a térdem..

szóval azért nem mondok árat, mert ahhot a tuhát látni kell, illetve az igényedet..

az ahelyzet, hogy mondanám a bőrruhát, de az húzós, és igencsak szétázhat,, a jobb műanyag szerűség, az meg nem olcsó...

bőrruhát csak akkor vennék, ha nem járnék vele állandóan..


szóval nehéz választani...

2015. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Ha nem csak a kinézet,de a VÉDELEM is számít és esetleg hidegben is akarsz motorozni,akkor bizony nem úszod meg 300000 alatt. A csizma önmagában komoly tétel,de ha kell a lábad akkor...
2015. nov. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trafó1 ***** válasza:

Neked nem szóltak, hogy nem a motorhoz kell ruhát venni?

Innentől kezdve meg az igényeid és a pénztárcád dönti el mit veszel meg, a biztonságod a fontos.

2015. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én inkább szeretnék akár többet költeni az öltözékemre, mint a motorra - ha csak egyszer az életben ment meg a tolószéktől egy normális bukó és a protektorok, szerintem már k*b*szottul megérte. Szerinted nem?
2015. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell egy 1000-es gixxer vagy ninja, hogy nagyot bukj. Hidd el, ha már 150-nél "csak" csúszol az aszfalton, már nem mindegy, hogy mennyiért vettél ruhát.Ami 200ezerbe kerül bőrruha, az nem véletlen 200. Persze lehet venni 30-ért is sima textilt, de ott nagy az esélye, hogy a bőröddel együtt elkopik.

Egyébként egy normális bőrdzseki, rendes protektorral már van kb 70-ért is. Nadrágra én azt mondom, "elég" a cordura (persze a bőr jobb), csak normális protektorok legyenek benne, ez kb 30. Egy értelmesebb csizma kb 50-től indul. Kesztyű kb 15-20-tól. Bukó kb 100-tól már van normális.

2015. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majdnem mindent sikerült akciósan beszereznem:


Protektoros cordura nadrág és dzseki 60 helyett 38

Cross csizma 38 helyett 20

Sisak 40 helyett 22

Protektos cross kesztyű 6

Gerinc protektor 11


Vagyis 100alatt volt összesen.

2015. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy mekkora a motor...

Félmillió azért közel sem kell rá. Ha nagyon nem telik, akkor egy hosszú szárú bakancs is jó lehet, a motoros csizmák csak motoron jók és hamar képesek szétmenni, én sem vagyok oda értük, bár nyilván megvan a maguk haszna.

Ami extrém fontos: zárt sisak és olyan kesztyű, ami védi a csuklódat. Ezt a nagy esésemkor tanultam meg, amikor arcra, könyökre és kézre estem :) Bár a sisakról tudtam, ezért nem lett a fejemnek baja, a könyökömet megvédte a könyökprotektor, csak a csuklóm tört el, mert ott nem volt semmi. Nem tudom, a jelenlegi kesztyűm mit ér, nem nagy a védelem arrafelé, de a semminél azért csak jobb.

A rendes kabát és nadrág is fontos, ha arra nem telik, ne motorozzon az ember, komolyan.

Én mindig fullosan beöltözöm, fontos számomra a biztonság. Kizárólag akkor nem, ha a párom bevisz a faluba, 4 km-re, 50-nel, óvatosan, forgalom kb. semmi... Akkor bakancs, sisak, motoros kabát, normál nadrág van rajtam, de nem hiszem, hogy sokat kockáztatok.

2015. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
70-80 km/h-ra akkor sem kell szerintem 500-res védőruha
2015. nov. 18. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:
30 km/h sebességnél is tudsz akkorát bukni simán, hogy tolószék/halál a vége. Számold ki, mekkora erő hat a fejedre, ha nulla úton (betonoszlop pl) kell 30-ról 0-ra lassulnia. Ha a bukósisak nem képes elnyelni ezt az erőt, mert szar és inkább széttörik, akkor a többit bizony a fejed fogja elnyelni.
2015. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"30 km/h sebességnél is tudsz akkorát bukni simán, hogy tolószék/halál a vége."


Akkor a versenykerékpárosok is vegyek bőrruhát, protektorokat fel? Vagy Pistabá mikor legurul a dombról vegyen ruhát 500 000 forintért? Eszem megáll milyen válaszok vannak itt.

2015. nov. 18. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!