Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ráz a kocsi fékezésnél?

Petya183 kérdése:

Miért ráz a kocsi fékezésnél?

Figyelt kérdés

Uj tárcsa uj szilentek talpas lengéscsillapítók.

Előtte és most utána is fékezésnél brutálisan berázza a kocsi elejét, hol keressem a hibát? Féknyeregnél lehet valami vagy esetleg stabilizátornál? Amikor lassan gurulok és finoman fékezek akkor azt érezni mintha a tárcsa 1/4-én hirtelen befogna a fék, mintha pumpálnám a féket


2015. nov. 18. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a fékrendszerben keresném a hibát. Lehet a tárcsa picit vastag és beleér a fékbe súrlódik és ezért van a rázás. A lengéscsillapítóval nem szokott ilyen gond lenni. Én javaslom hogy nézesd át szakival lehet csak állítani kell valamit és ennyi.
2015. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hullámos a tárcsa
2015. nov. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SándorÚr ***** válasza:

új féktárcsa is lehet rossz, anyaghibás, én is így jártam. Szerelőm szerint ezeket a tárcsákat még forrón vörös izzás állapotában alakítják ki, és utánna kihüléskor vetemednek.

Én levetettem és elvittem esztergáltatni a vadi új tárcsát, de 1 hónap múlva ugyanolyan rossz lett

2015. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy a tárcsa van elvetemedve (túlzottan) és/vagy a féknyereg szorul az úszócsapokon.
2015. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!