Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell engedély külön, esetleg...

Kell engedély külön, esetleg bejegyezni forgalmiba a fóliás lámpát?

Figyelt kérdés
Sárga fóliát rakatnék az autó lámpáira, ködlámpájára is esetleg. Otthon csinálnám magam. Be kell külön jegyezni, vagy rendőr szólhat érte stb? Tapasztalat,vélemény? 20F

2015. nov. 19. 17:40
 1/7 veterán vas ***** válasza:
47%
Nem engedélyezett, a gyári világítás színének megváltoztatása. Ha megfog a rendőr és "javasol" műszaki ellenőrzést, valószínű a két rendszám elköszön...... ;)
2015. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A sárgán világító lámpák undorítóak, és abban sem vagyok biztos, hogy legális.
2015. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Búcsút is inthetsz a forgalmi engedélyednek!
2015. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sárga fényszóró és ködlámpa legális, szerepel a jogszabályban is. Az szerintem mindegy, hogy az izzó vagy a lámpatest sárga. De nem ajánlom, próbáltam sárga ködlámpát, rosszabbul láttam vele, mint fehérrel.
2015. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az szerintem mindegy, hogy az izzó vagy a lámpatest sárga."


Szerintem az izzó - akár sárga, akár fehér - el van látva jóváhagyási jelöléssel, akárcsak a lámpatest. A kérdező is el fogja látni majd jóváhagyási jelöléssel a fóliázást? :D

2015. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@John

Attól, hogy rajta van a fólia, még látszik alatta az üveg jelölése, szerintem simán elhiszik, max műszakin nem. De pl a Hyundai Accentnek volt gyárilag sárga ködlámpája, azóta nemigen tűnik fel senkinek.


De nem kell túlmisztifikálni ezt a jelölést, nekem a 20 db külső fényforrásából összesen öt izzó gyári, még kettőn van jelölés, a többin abszolút semmi. Nem vakít, így nem is volt semmi problémám belőle. (A műszakira benthagytam a ledes rendszámvilágítást, így is átment. A többit persze visszaalakítottam gyárira.)

2015. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm. Egyenlőre hagyom akkor,amúgysem állna jól nagyon az autómon mert az egy felső-közép családi szedán.
2015. nov. 20. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!