Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy 15colos...

Mennyibe kerül egy 15colos felni be íratása a forgalmiba?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos hogy be kell íratni


eltér a váltómérettől?

2014. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beíratni.Ilyet még nem halottam!
2014. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

semennyibe!

ugyanis a felni nagysága, tip. stb... NEM szerepel a jármű forgalmijában! (nézd csak meg!)

17. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez

Az 1999. január 1-jétől bevezetett forgalmi engedély tartalmi elemei:

[link]


[link]


max., ha a gyártáskor szerelt felnimérettől nagyon eltér a mérete, stb., nem fogják átengedni a következő műszaki vizsgán.

2014. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én úgy tudom hogy hivatalosan + - 1col eltérésű felnit lehet a kocsi alá tenni
2014. febr. 19. 12:23
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah egy ladáról lenne szó azt kihagytam
2014. febr. 19. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a legközelebbi műszaki-vizsga állomáson.

[link]

2014. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A forgalminak ehhez semmi köze.


A műszakin viszont alkalmasint beleköthetnek. Vidd el a kocsit a felnivel együtt egy műszakiztató állomásra és ott érdeklődd meg, hogy egy műszvi alkalmával mennyire, illetve milyen feltételek mellett életképes a koncepció.


Megkísérelheted ugyanezt kocsi nélkül is, de sokkal jobb tájékoztatást kaphatsz, ha lehetőségük van szemrevételezni a kocsit. Sőt, ha már ott jársz, akár előre kérhetsz időpontot is.


Pösti parasztként én ide járok: www.auto-doki.hu (Holló utca) - hátránya, hogy a Bajcsy/kiskörút folyamatos dugói miatt elég trágya megközelíteni. Cserébe szombaton is nyitva vannak.

2014. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos miskolci vagyok
2014. febr. 20. 19:52
 9/11 anonim válasza:

Ha Ladáról van szó elég macerás. Bár típust nem írtál, de gondolom a régebbi modellről lehet szó (2102-2107)

A 15"-ös felni esetében 195/50 R15-ös gumit kell használj, hogy a kerékátmérő ne válltozzon.

Mivel a 15-ös felnik gyakran 6,5-7" szélesek emiatt beleérnek a kerékjáratba, ha nem használsz pogácsát.

Na és itt a pogácsa miatt van probléma a műszakin.

Ahogy az előttem szólók írták, nem kell a forgalmiba feltűntetni, de ez még nem biztosíték arra, hogy a közúti ellenőrzésen nem fogknak belekötni.



Ha az autó egyébként műszakilag rendben van, nem hiszem, hogy gond lesz a közúton. A felni ne lógjon túl a sárvédőn. Ebbe azonnal belekötnek.


Műszakira meg rakj fel gyári lada felnit.

2014. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 huzoro válasza:
Valamikor régen, amikor a forgalmi engedély egy szürke könyvecske volt, szerepelt benne a gumiméret. Olyan méretet raksz fel amilyet akarsz, csak ne érjen bele kormányzásnál, illetve a teljes rugóúton semmibe. Az előttem szólónak pedig üzenem,: megfelelő ET számú felni kell, a pogácsát inkább együk meg!
2014. febr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!