Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e36 318i/320i-re mekkora...

BMW e36 318i/320i-re mekkora felni-t lehet maximum rakni? (pl.17col? )

Figyelt kérdés
A kérdésem adott, gyárilag tudtommal mind a két típuson R15-ös van, ezt le lehet cserélni R17-re? Illetve műszakin ez mennyire elfogadott? (Kezdő vagyok a témában, légyszives ehhez méltóan válaszoljatok.)

2015. nov. 20. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gumi váltóméret kérdése csak 17" simán felmegy erre is. De 18" mutat a legjobban
2015. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt nézegettem, igazából hogy ne csaljon az óra, 225/45 R17-et írtam be, így 0mm a változás.


R18-hoz 215/40 lenne, így -5mm változik, bár az nem vészes, 1km/h-val mutatna többet.

2015. nov. 20. 14:05
 3/16 anonim ***** válasza:
19-es is aláfér, és van olyan váltóméret, amivel az óra sem csalna.
2015. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Elvileg bármit alárakhatsz, csak a következőkre figyelj:


- felni furatok: 5x120, tengelyvég (vagy mifene, nem tudom hogy hívják) 72,5


- abroncs átmérő ne változzék, gyári 205/60R15 (a kalkulátor amit néztél az jó)


- felni ET száma közel a gyári legyen, 6J szélesség esetén a gyári 42, 6,5 és 7-esnél 46-47, szélesebbeket még ne néztem, de innen sokat ki tudsz mazsolázni: [link] Hogy mit bír a futómű hosszútávon, nincs pontos infóm, de szerintem +-4-5 az elmegy, ahogy nekem magyarázták (én személy szerint ragaszkodtam a gyári ET-hez, az a biztos)


- a felni szélességének megfelelő legyen a gumi szélessége, innen tudsz informálódni: [link]


Megjegyzés:

1. Minél nagyobb a felni átmérő annál szélesebbek is szoktak lenni, márpedig széles felnire széles gumit kell tenni, a széles gumikkal autózni pedig szerintem elég kényelmetlen, minden kis útborda, vagy nyomvályú megvezeti az autót, nekem 225-ösöm van, ezzel vettem, ha lekopik, tuti 205-öst veszek. Én nem szeretem, a magyar utak xarok.


2. Minél nagyobb a felni, hogy ne változzék a kerék átmérő, annál "peresebb" a gumi, azaz alacsonyabb az oldalfaluk. Szintén a "kiváló" magyar utaknak köszönhetően egyrészt elveszíti a kocsi a sima járását, minden kis kavicsot meg fogsz érezni, másrészt a felni is sérülékenyebb lesz, egy kisebb kátyú is tönkre teheti a felnid. Jobb esetben görgőzés, rosszabb esetben csere. És persze a gumi is érzékenyebb lesz, hiszen kisebb az oldalfala.


Én a helyedben max 16col és max 205-ben gondolkoznék.... magyar utakra, azt nem írtad hol használnád :-)

2015. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes segítséget!! :)
2015. nov. 21. 12:42
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos magyar utakon használnám én is, bár városunk környékén szerencsére kicsit jobb a helyzet. Jelenleg egy öreg golffal kocsikázok, azzal is próbálom kisebb-nagyobb szerencsével kerülni a kátyúkat...
2015. nov. 21. 12:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem a témába vág, de ha még választás előtt állsz, én a két általad említett típus közül a 320-at javaslom.

Az már sor6-os motorral szerelt.

Dinamikusabb és mesés a hangja, ha kicsit felpörög.

2015. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Már lassan ideje lenne, ha túl tudnának lépni az emberek ezen a "felteszel eggyel nagyobb felnit szétesik a futóműved, kettétörik a felni" baromságon.


Aki tud vezetni az nem fog semmilyen felnit törni ha 15 helyett felrak 17"est, esetleg 18"ast.


Komfortvesztés észrevehető, de szintén nem olyan mértékű ami számítana egy olyan embernek aki fel akar rakni egy nagyobb felnit, hogy jobban nézzen ki a kocsi. Ja, hogy valóban hozzáértővel kell beállíttatni a futóművet? eleve azzal kellene

2015. nov. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem mi ebben a baromság és miért kéne túllépni rajta.

A gépjárművek ilyen jellegű alapismerete úgy tudom nem a nemzeti alaptanterv része és ismereteim szerint a KRESZ alapját képező 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet sem tartalmazza.

Ha valaki nem műszaki vénájú és abszolút laikus, szerintem érthető az ismerethiány, a tudás nem velünk született képesség, hanem szerzett.

Én azt gondolom nem az a szégyen ha valaki valamit nem tud, hanem ha nem tudja és lusta, vagy derogál neki kérdezni.


A felnitörésről: még a legprofibb hivatásos sofőrök, vezetők, stb., mindenki hibázhat. Aki azt hiszi hogy ő olyan profi, hogy sohasem hibázik, az véleményem szerint végtelenül ostoba.

Az ember kicsit fáradtan, álmosan vezet hazafelé, vagy nem egy ismert úton halad.... sorolhatnám. Kátyút ne veszi észre, vagy észreveszi, de későn, vagy nem tűnt vészesnek... ezt is sorolhatnám.

Ha "ballonos" a gumi, akkor a felni jobban van védve a gumi által, és passz.


Valóban, ha valaki nagy átmérőjű felnit szeretne, mert neki az tetszik, vegyen. Ez a szép a szabad akaratban, mindenki azt csinál amit akar.

De ennek vannak következményei (sérülékenység, komfort vesztés). Ha valaki a következményekkel együtt tud élni, vegyen 18-ast, 20-ast, magánügy. De ha valaki nincs tisztában a következményekkel, megveszi és utána döbben rá, hogy neki nem jó, na az szívás.

Hogy ebbe a hibába ne essen az ember, érdemes előtte tájékozódni, ahogy ezt a kérdező nagyon helyesen tette. Aki pedig tud ezt-azt, ha jó szándékú, megosztja vele, ez volnék én :-)


A futómű állítást nem nagyon értem. Ha tartod a gyári értékeket, akkor nem kell (szerintem nagyon nem is lehet, de ez nem az én asztalom). Ha spec sport felfüggesztésed van, az olyan szinten kakukktojás, hogy átlag felhasználóknak, mint amilyen én is vagyok, kár belevágni.


Üdv.

Tibor

2015. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező, hanem a válaszolók részéről értettem a sztereotípiákat. Úgy dobálózik itt mindenki, mintha még autóban sem ült volna. Nem törnek ész nélkül a kerekek és nem változik fakerekű szekérré a kocsi, ha kettővel nagyobb felni kerül alá. Itt még messze nem /25-/30 gumikról van szó
2015. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!