Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Át tudom vészelni a telet...

Át tudom vészelni a telet nyári gumival? Dunlop sp sport, nincs téli gumim, és nagyo nrossz télen nyári gumival?

Figyelt kérdés

2015. nov. 22. 10:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Persze, ez rajtad múlik. Én anno a 90-es évek végén pizzafutàr voltam kispolszkival, nyári gumival a méteres hóban Ausztriában. Nem a legszerencsésebb,de itt vagyok. 😊
2015. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Természetese. Fő, hogy nagyon körültekintőnek kell lenni, és ha nem muszáj, akkor kevesebbet menj autóval! Még nálunk nem kötelező, a téli gumi, de saját és mások élete miatt nyáron spórolj...
2015. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%
Van vagy 2-3 nap, mikor havasak az utak. Egyébként nagyrészt takatitva van. Ha ónos eső van, akkor meg full mindegy hogy milyen gumi van az autón. Ez meg hogy hidegben száraz aszfalton nem tapad a nyárigumi, az mese inkább. Szóval ha azt vesszük, nincs is értelme, észre sem fogod venni, hogy nem téli gumid van.
2015. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon óvatosnak és higgadtnak kell lenned, mert a többszörösére nő a fékút mint nyáron és alig tudsz elindulni ha jeges, havas az út. A téli gumival közlekedők pedig hozzád képest igen hamar lelassulnak, és induláskor is rögtön lehagynak, hiába is próbálkozol velük tartani a tempót. Ez frusztrálttá fog tenni és venni fogsz majd téli gumit.
2015. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

két évvel ezelőtt történt...egy gyalogátkelő előtt megálltam, mert gyalogos haladt át..hátulról meg durr..esett a hó, látom a féknyomt..kiderült, nem akart téli gumit, mert minek? helyszínelés, és pont a gumiból kifolyólag vitte a balhét...így is, úgy is..azzal érvelt, hogy nem kellett volna megállnom, mert a gyalogos úgy is megáll..és akkor ő sem csúszik belém...


nehogy így járj te is.


egyébként nagyon rossz télen nyári gumival..

2015. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
41%

" helyszínelés, és pont a gumiból kifolyólag vitte a balhét."


Hát pont hogy nem, mert gumitól függetlenül mindig az a hibás, aki nem tartja be a követési távolságot. És honnan veszed, hogy téligumival nem ment volna neked?

2015. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Sokan jönnek azzal az elképesztő butasággal, hogy alig van hó, minek a téli gumi.


A nyári gumi télen, csont száraz időben is sokkal rosszabb, mint a téli. Ugyanis a téli gumi sokkal lágyabb, mint a nyári, vagyis hideg időben, a jéghideg aszfalton sokkal jobban tapad. A nyári gumi ugye eleve keményebb, ami a hideg hatására még keményebbé válik, nagyságrendekkel csökken a tapadás. Sokan csinálják végig a telet nyári gumival, mert sz arrágók téli gumit venni (akinek nincs rá pénze, ne járjon autóval), és óriási szerencsével nem ölnek meg senkit és magukat sem. De ettől függetlenül nagyon nagy felelőtlenség.

2015. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Beviz Elek ***** válasza:
82%

Én is azt hittem hogy száraz időben mindegy a hőmérséklet. Felraktam a télieket és láss csodát sokkal jobban tapad a kocsi.


A hétvégi sofőröknek teljesen mindegy hogy 30-cal milyen gumikon mennek amíg nincs hó, de én sokat melózok,nem mindegy hogy 5 vagy 5,5 órát tudok aludni. Nekem nagyon nem mindegy hogy hogy lehet haladni.


Az ónos esős dumának ne dőlj be. Egyszer próbáld ki hogy milyen új télivel és milyen nyárigumival menni a tiszta jégen. Ég és föld.

2015. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
nem kell téli mert 3 nap hóért pénzkidobás! Ha nagy a hó az úton bedobsz egy hóláncot és ezerszer jobban mész mint a téli gumisok még hegynek fel is 30 centis hóban felszaladsz lánccal.Én télen végleg elakadt téligumisokat vontattam nyári gumi+lánc kombóval! Száraz vagy vizes hideg aszfalton jobban tapad a nyári, van rá nem egy teszt ,csak a gumilobby titkolja ezeket. De ha félsz akkor arra a 3 napra otthon maradsz mikor esik a hó.
2015. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
23%
Én végigcsináltam az előző telet új állapotú nyári gumikkal. Minden nap kocsival járok dolgozni, és semmit nem vettem észre, amikor nagy hó volt, a téli gumikkal sem tudtak megmozdulni az autók egy kis emelkedőn, szóval lényegtelen. Direkt ki is próbáltam egy padlógáz satufék kombót nagy hóban egy zsákutcában, de nem túlzottan csúszkált, könnyen megállt. Bár én most kaptam téli gumit "ingyen", így nyilván cseréltetem, de szerintem egyáltalán nem kell.
2015. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!