Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig tárolhatok...

Kertész István 33 kérdése:

Mennyi ideig tárolhatok motorbenzint kb. öt litert és milyen müanyag kannában?

Figyelt kérdés

#motorbenzintárolása #motorbenzinálló kannák
2015. nov. 22. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

benzines kannában gondolom

vagy boros kannában.


attól függ milyen célra, de 1 év után biztos nem önteném járműbe.

2015. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ÉN max 1 évig tárolnám, utána már nem önteném be járműbe maximum úgy érdemes hogy apránként egy keveset mondjuk 5 literhez kb 1 litert a többig meg friss benzinnel és úgy mész vele akkor nagy baj nem lehet. De 1 év után annyira összeáll majd az egész meg a műanyagból is lemar minimálisan valamit ami belekeveredik így azzal beszennyezed a motor égésterét ami nem egészséges a motornak és ezt sokáig csinálva hamar lehetnek problémák.
2015. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát,a sajtóhíreket elnézve én a boroskannát mellőzném.

Szabvány benzines kannában,és kb.fél évig nyugodtan elvan a cucc.Utána már nem ajánlott felhasználni.

2015. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légmentesen záró fém kannában évekig is elvan a benzin. De ennek ellenére ne tárold ilyen sokáig ha nem muszáj, a tároltat meg ne öntsd finom technikájú (injektoros) járműbe, mert jobb a békesség, noha azonnali hibát nem fog okozni pár liternyi "állott" benzin.
2015. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam műanyag kannára mert öt literes fémkannát benzintárolásra még nem láttam. Az OBI-Ban is csak műanyag volt, az eladó tájékoztatoja szerint speciális anyagból készült. A pillepalacknál ellenállóbnak tünt.
2015. nov. 23. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!