Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önvédelmi eszköz az autóban?...

Önvédelmi eszköz az autóban? Rendőr szól érte?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is tart az autójában "ezt azt" , az egyik srác egy kiszuperált kerítés lecet, van aki bézbólütőt, de volt aki gázsprayt tartott magánál. ennek van valami értelme? szól érte a rendőr hogy minek cipel valaki magával kerítés lecet, neagyisten gázsprayt?


Kerültetek már olyan helyzetbe a forgalomban hogy kellett volna ilyen eszköz?



2015. nov. 23. 22:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Nem "szol", hanem elkobozza es feljelent. Meg megis mi a pocsomre hasznalna, autopalya-keritest javitani?
2015. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Már mért jelentene fel?!? Talán illegális egy lécet vagy baseball ütőt tartani??? Az már viszont más kérdés, ha kiszállsz, és megversz valakit...
2015. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
43%
baseball utot illegalis, jol mondod.
2015. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem kerültem, mert:

1. nem kell hülyeséget csinálni,

2. nem kell kötekedni, parázsvitákba bele menni.


Itthon nem jellemző azért, hogy azonnal nyílik a pillangó a zsebben egy koccanás, baleset miatt. Nem Oroszország ez. :)


Szerintem aki készül a bajra, egy idő után bele is szalad.

2015. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Lécet viszont nem, azt hogyan kobozza el? Okos...Meg akkor hogyan vigyem haza a boltból az ütőt? He? Arról nem is beszélve, hogy a rendes baseball ütők fémből vannak, és üregesek, ha labdán kívül bármi mást megütsz, tönkremegy.
2015. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
lol ne nekem eroskodjel, hordozzad a kocsiban oszt meglatod. En mindossze annyit mondtam, hogy fel fognak jelenteni es elkobozzak, de ezt egy videoval barmikor cafolhatod.
2015. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ki erősködik? Minek videó? Itt van ez: [link]


Idézet belőle:


Hagyományőrzésre szabad


A rendőrségi törvény szerint a rendőrök bűncselekmény elkövetőinek elfogása, előállítása, közbiztonságot veszélyeztető cselekmény vagy esemény megelőzése, megakadályozása érdekében járművet is átvizsgálhat, és ehhez konkrétabb indok nem is kell. A közbiztonságra különösen veszélyes eszközt tilos közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni. Ez nem vonatkozik a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport, hagyományőrző tevékenység és a szokásos életvitel körében használt eszközökre, ám azokat is megfelelő módon – becsomagolva, szétszedve, vagy zárt tárolóeszközben kell szállítani.


Inkább tanulj meg ékezeteket használni...

2015. nov. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Igen, anno jártam vívásra, és még a gyakorló karddal, ami egy keményebb hungarocell kard volt, sem lehetett közterületen bohóckodni, mert a rendőr elveszi, és az egyesületet felfüggesztik akár. Csak magánterületen, pl. kert lehet ilyesmikkel szórakozni. Elzárva, becsomagolva lehet ilyesmiket szállítani, mint balta, vívásra kard, stb, mert különben szól a rendőr, igen.
2015. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Magyarazd mar el milyen hagyomanyt orzol egy natur baseballutovel, vagy "kiszuperalt" keritesleccel:) A rendor nem fogyatekos, attol hogy "de en bezbozmester vagyok", nem fog megenyhulni... Gondolom a kerdesben szereplo "maganal tartas" sem az eredeti csomagolast jelenti.


Tessék, kimásoltam neked néhány ékezetet, remélem ezzel motivállak a szavaim és a kérdés további kiforgatására:)

2015. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Jó, akkor ékezetek már félig meddig mennek, következzen a szövegértés: A hagyományőrzés nem a baseballütőre vonatkozott. Arra az idézem: "sport" szó tartozik:


Ez nem vonatkozik a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport, hagyományőrző tevékenység és a szokásos életvitel körében használt eszközökre, ám azokat is megfelelő módon – becsomagolva, szétszedve, vagy zárt tárolóeszközben kell szállítani.


És a megfelelő módon becsomagolás sem az eredeti csomagolást jelenti... De ahogy 8-as is írta: "Elzárva, becsomagolva lehet ilyesmiket szállítani, mint balta, vívásra kard, stb, mert különben szól a rendőr, igen."

2015. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!