Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival nehéz megtanuln...

Beatrix25 kérdése:

Friss jogsival nehéz megtanulni az Opel Zafirát vezetni?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állunk,ráadásul friss jogosítvánnyal.Nekünk a Zafirára van szükségünk,3 gyerkőc miatt.(a többi nem igazán jön be,és beleszerettünk amit az autókereskedésben láttunk)Pusztán csak tapasztalatokra lenne szükségem,hogy mennyire nehéz hozzászokni,mert a tanuló autó kis citroen volt.2 autót meg nem tudunk vállalni.(hogy vegyünk egy kisebbet is)Válaszokat köszönöm
2015. nov. 25. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Gondolj bele, van vagy hárommillió jogsis, abból mindenki volt frissjogsis..tehát meg lehet tanulni.

Vedd meg nyugodtan, és mint tudod, a legfontosabb a nyugalom, az alapos áttekintés.Nem szabad kapkodni, először is gyerek-család nélkül kell ide-oda menni..a lényeg, hogy ha te vezetnél, akkor üldögélj egy órácskát a vezetőülésben...nézegesd a tükröket, próbáld az autó méretét átérezni kívül-belül..

én is mikrobusszal kezdtem friss jogsival...halálra izgultam magam, de pik-pak belejöttem..én is előtte ízlelgettem a kocsi méreteit, aztán hajrá!


a zafira jó választás, hamar hozzászoksz. csak komótosan eleinte, semmi kapkodás. először csak egy két utcácska, aztán bővülhet a kör...egy hét, és olyan profi leszel, magad sem hiszed el.


szóval nem nehéz, főleg, ha imádod az autót...a vétel után először takarítgasd, közben megszereted..átnézed az átnéznivalókat, és alaposan elolvasod-értelmezed-a kezelési könyvet..azt ellenőrizd, odaadják-e?abban sok hasznos tanács van.


kérdezz rá az olajcserére, vezérműszíjra, nézd meg a gumik állapotát, van-e téli rajta, ablakmosó téli-e...stb..


óvatosan tolatgass, és ne pörgesd nagyon a motort...arra próbálj figyelni, hogy csak kellemes fordulaton indulj..

de ezt úgyis tudod, nem kell az én hülyeségem.


járj szerencsével!

2015. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 vatafak ***** válasza:
100%
miért pont a zafirát lenne nehéz vezetni ??? az nem egy 8 tengelyes harckocsiszállító...
2015. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Hasznos dolgokat írtál :) Napok óta megy a para itthon,mert ugye mindenki más jobban tudja,mint mi....nem lesz jó az a nagy autó(de kell ugye),vegyetek egy kisebbet is (és fenntartani ki fogja?nem az,aki kitalálta)Nagyon jó állapotú kocsi,kár lenne elszalasztani.Mindent meg lehet szokni-idővel.Még egyszer köszi
2015. nov. 25. 11:06
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem harckocsiszállító,de mégsem egy Suzuki,vagy Punto...szóval nagyobb!!!Gondoltam a vétel előtt utánakérdezek :)De az oktató is azt mondja,hogy az autó méreteit kell megszokni,és menni fog
2015. nov. 25. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen beleszerettem a kereskedésben a kocsiba hozzáállásból lesznek a nagy szívások.


Vigyél magaddal egy hozzáértőt akit tisztelsz annyira, hogy ha le akar beszélni, mert nem jó a kocsi, el tudod fogadni.


Egyébként ugyanannyira nehéz megszokni, mint bármelyik másik kocsit, ez nem az autón, hanem a te képességeiden múlik

2015. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


az már alapból jó döntés, ha olyan kocsit veszel, amibe beleszerelmesedtél. sokkal nagyobb az örömöd, nem keseregsz, ha valami eleinte nem sikerül. a kocsi mérete ideális, nem véletlenül sikeres széria.


az, hogy mennyi/milyen hibái vannak(vagy nincsenek) szerencse dolga..mint minden használt autó, tv, robotgép, telefon, stb..

úgyhogy ne tegyél le a vásárlási szándékodról.


nagy émény lesz, meglátod.

2015. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rajtad kívül senki nem fogja tudni, hogy friss a jogsid. Pókerarc, és csinálj úgy, mint a nagyok. Nem te leszel az egyedüli aki óvatos. Képzeld el azokat, akik harminc éve óvatosak, mert félnek.


fel a fejjel.

2015. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz nehez, en nekem elso kocsikent egy Nissan Patrolt hajtottam friss jogsival, es meg szoktam nagyon konns3n. Bar nem a meretebol, hanem a kormanyzasnak koszonhetoen, ami egy atlag autoval egy mozdulat, ezzel ketto-harom (fokent tolatasnal).

Szoval, ugyes leszel, ne aggodj, es tenyleg jo hogy szerelembol veszel autot, en is igy tettem:D

Hajra!

2015. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 25. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Zafirát könnyű vezetni, mert egy kifinomult autó. Egyedül a méreteivel lesz gond, tehát parkolásnál vagy szűk utcáknál lehetnek majd nehézségek. De ha megtanulod vezetni ezt az autót, akkor már nagy előnyben vagy, mert majdnem bármilyen autóval elboldogulsz, míg mondjuk egy Puntón ha megtanulsz, utána bármilyen kicsit nagyobb autót is nehéz megszokni.
2015. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!