Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne idegeskedj...

Mit tegyek, hogy ne idegeskedjek vezetes kozben?

Figyelt kérdés
Az a problemam, hogy ha olyan helyre megyek ahol meg nem jartam akkor attol felek, hogy olyan szituacio (keresztezodes,kihajtas valahonnan, sav valtas) lesz amit az adott helyen meg nem csinaltam es hirtelen nem fogok tudni reagalni es balesetet okozok. Tehat attol felek, hogy olyan helyzetbe kerulok amit hirtelen nem tudok megoldani. Vezetek mar 10 honapja es tobb mint egy eve van jogsim. Sajat autom is van, igazabol mindenhova azzal megyek a varosban ahol lakok es annak kornyeken ( mert ismerem ezeket a helyeket). Erzem az autot, tudok parkolni,nem fulladok le 1000 esetbol max 1szer fordul elo tehat az auto kezelesevel nincs bajom. Budapeste nem igazan merek bemenni meg az m0astol is tartok. 19/f

2015. nov. 25. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a zene az mindig segített. Mikor apum mondeojába beülök anyum swiftjéből, még ha teljesen más is a két autó, biztonságban érzem magam, hiszen bízok az autóban meg magamban is. Még csak 2 hónapja van jogsim, de gond nélkül megyek bele az ismeretlenbe. Szerintem ez csak egy megrögzött rossz szokás, hogy félsz az új dolgoktól.
2015. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el erővel is máshova menni. Én az ellentéted vagyok, csak új helyre szeretek menni (csak akkor régire, ha az valami jó hegyi út).


Nem szabad megragadni az ismert dolgoknál, ragaszkodni egy helyhez, egy autóhoz, mert akkor nem vezetni fogsz megtanulni, hanem megtanulod vezetni az autódat a városodon belül. Nagyon messze van a kettő egymástól.

Menj el egy távoli autószalonba és próbálj ki valami teljesen mást. Aztán még egyet. 5-10 után érteni fogod, miért mondtam ezt.

2015. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez már pszichológia, ne kerüld azokat a helyzeteket, amiktől félsz, hanem akár szándékosan is tedd ki magad azoknak. Egy idő után nem fog már rád különösebb hatást gyakorolni. Budapest az egy nagy dzsungel, nagyon észnél kell lenni vezetés közben és óriási előny a helyismeret, de ha hiszed ha nem, kezdők is megtanulnak itt vezetni. Lényeg az hogy gyakorlat teszi a mestert.
2015. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, rendesek vagytok. :) Az igazsag az, hogy nem akarok mas autojaban vagy akar egy szemelyben kart okozni a sajat hulyesegem miatt.Ez amugy azert furcsa mert edesapam 15 evig kamionozott kulfondon es belfoldon is, nyeregessel,darussal stb. Nincs olyan amit o vezetes teren ne oldana meg. Es nem birom elhinni, hogy semmit nem orokoltem tole es ilyen szerencsetlen fia van. :D
2015. nov. 25. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon félsz Pesttől, vehetsz pár gyakorló órát is, néhány oktató foglalkozik ilyennel.

Én Egerben szereztem jogsit, nem mertem volna gyakorlás nélkül belevetni magam a pesti forgalomba 20 évesen. 3 alkalommal mentem oktatóval, annyi elég is volt, 9 hónappal később már sofőrként dolgoztam.

2015. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

Bele a mélyvízbe, attól tanulsz a legtöbbet.

Mint írták,menj ismeretlen utakra, úgy a legjobb. Én kifejezettem szeretem hogy elindulok külföldre és navit max városban a pontos cím megkeresésére használok (ismeretlen városban!).


Ez szintúgy igaz a parkolásra, stb. Sosem szerettem nagy helyekre beállni, semmi izgalmas nincs benne, inkább centizek. A közlekedéssel kapcsolatban szeretem a kihívásokat.

2015. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(Én szeretem a navit egész úton, még ismert útszakaszon is ad egy kis biztonságot, hogy fél szemmel látom, ha nagy kanyar jön. Lehet, hogy az autós játékok rontottak el.)
2015. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem birom elhinni, hogy semmit nem orokoltem tole - mint biciklizni, vezetni is TE tanulsz meg es sajnos az egvilagon SEMMIT nem tudunk orokolni a szuleinktol ilyen teren. De ez nem jelenti azt, hogy szerencsetlen lennel.


Tobbiek jol irtak, ha kell vegyel extra orakat. Egyaltalan nem ciki, sot, tanulhatsz, mert ha ismeretlen helyen vezetsz csak egy szakerto fogja latni a hibaidat, a haverod vagy egy ismeros melletted nem. De egy oktato latja, mikor felejtesz el tukorbe nezni vagy indexszelni mert az Andrassy uti forgalom megfelemlit ;)


Ha nem akarsz fizetni, akkor pedig kelj fel hetvegen hajnalban. Vasarnap pirkadatkor nincs akkora forgalom a belvarosban sem, nyugodtabban tudsz kocsikazni es ismerkedni.


En mar lassan 20 eve vezetek, traktort meg nem de szinte minden mas autot kiprobaltam es kulfoldon elve a vilagot bejartam. Meg velem is elofordult, hogy annyira ismeretlen es uj volt minden (plusz keso este volt es hulla faradtak voltunk) hogy siman behajtottam az egyiranyuba es mint a filmben, a 3 savos uton a kocsi lampak csak jottek felem es meg mint eger a fuben, azt se tudtam melyik iranyba menekuljek, de az autosok megalltak es megvartak mig orientalom magam.


Nem lehet mindent ismerni/tudni, de sok sok gyakorlassal el lehet sajatitani eleg jol a vezetest. Neked is menni fog!

2015. nov. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Sokáig én is használtam, csukott szemmel tudtam az utat, de a navi kiírta a várható érkezési időt. Faterom mondta hogy ne legyek ekkora here, ez el fog lustítani és navi nélkül nem fogok sehova sem odatalálni (ő térképpel volt nemzetközi kamionos, ismeretlen városoknál benzinkúton nézte ki hogy mikor melyik utcába kell fordulni).

Igaza volt, azóta minimalizáltam a navihasználatot, Londonban vettem elő mert azért az nagy város és Riminiben egyszer hogy a pontos címre odataláljak. A következő 1 hét Riminiben, San Marinoban térkép nélkül ment (+Bp-Rimini út oda-vissza szintúgy anélkül).

Gyakorlás, idővel érzésből tudni fogod hogy merre menj, úgy mint a költözőmadarak. Magyarországon sosem használom, otthon megnézem a térképet és a többit megoldom.

#8

Szerintem nem jó ötlet oktatóval kocsikázni. Amellett hogy sok pénzbe kerül, a szabályos közlekedésre tanít, nem az értelmesre. Nem azon van a hangsúly, hogy 50nél kerek 50 legyen, hanem az hogy mikor, mire, hogy számíthatsz stb. Friss jogsival majdhogynem faterom személyi sofőrje voltam, neki akkor 20+ éves jogsija volt és 10évet kamionozott. Megtanította hogy mit kell figyelni, hogy kell biztonságosan vezetni, hogy kell nagy tempóval venni a kanyarokat, hogy kell hóban előzni, hóban szerpentines hegyi úton közlekedni stb.

Sosem arra tanított hogy hogyan kell a saját sávodban a másik mögött menni és sávot váltani, hanem hogy előre gondolkozzak, tudjam a többiek mit akarnak körülöttem, mit fognak tenni, mindig számoljak minden lehetséges eseménnyel.

Szerintem jobb egy tapasztalt sofőr aki közlekedni tanít mint egy oktató aki szabályosan totyogni.

2015. nov. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!