Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos a kék rendszámtábla...

Szabályos a kék rendszámtábla világítás hátul?

Figyelt kérdés
Múltkor egy ilyen kocsi haladt előttem az úton, szabályos az olyan színű lámpát használni rendszámtáblavilágításnak,vagy tiltja a törvény?
2015. nov. 28. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos.
2015. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. De kérdés, hogy mit értesz kéken. Nekem hideg fehér led van a T10 rendszámizzók helyén, mert a meleg fehér drágább lett volna, így volt műszakin is, és gond nélkül átment. Sok új autónak, de még BKV busznak is hideg fehér ledes a gyári rendszámvilágítása.
2015. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor jól gondoltam én is.


Kék alatt nem azt értem, hogy a szokásos tipikus narancssárgás-fehér izzó van kicserélve teljesen fehérre, hanem ilyenre:


[link]

2015. nov. 28. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit linkeltél az itthon szabálytalan!
2015. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

amit mutatsz, az nem szabályos.

olvasd el a műszaki kresz világítási részét..pontos eligazítást kapsz.

2015. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából a törvény betűje szerint a gyári fényforráson kívül semmi nem szabályos, tehát ha az 5 wattos T10 helyére 3 wattost teszel, már az sem. :D Ahogy a hideg vagy meleg fehér led sem, de amint a mellékelt ábra is mutatja, amíg nem zavar senkit, nem foglalkoznak vele. Viszont egy ilyen erős kék nagyon zavaró tud lenni. Engem már az útszéli jelzőtáblákon lévő fényvisszaverős kék gyártói matrica is nagyon tud zavarni, mikor becsillog távolsági fényszórónál.
2015. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabályos ha nem a gyárilag megadottat teszed bele ahogyan az sem ha Led izót raksz be akár meleg akár hideg fehér nem szabályos a szabályok szerint és pont. De sokan ezek felett szemet hunynak ahogyan nekem is múltkor a rendőr szót nem szólt amiért hideg fehér ledes a rendszám megvilágításom, ismerőstől kaptam az izzókat nem tudtam hogy szabálytalan mert fehér csak enyhén kékes árnyalatú és jól is néz ki. Persze ha színes kék, piros, zöld stb... az már teljesen szabálytalan. Persze nem egy autót látni manapság amelyiknek az első izzója is enyhén kék árnyalatot ad, ha hideg fehér és ott az E jelzés meg van róla a vásárlást igazoló papír vagy a csomagolás azért is szólhatnak mert külön engedélyeztetni kell. Nekem elől is ilyen van érdekes módon ezt ugyan az a rendőr megjegyezte de csak annyit mondott hogy műszakinál nem fog átmenni az autó, ő is büntethetne érte, de nem fog mert akkor minden második autóst meg kéne plusz saját magát is mivel a saját autóján is ilyen izzókat használ ezt ő maga mondta.


Nekem műszakin sem szóltak érte hogy gond lenne, pedig szigorú helyre vittem plusz előzetesen is volt és a kutya nem szólt érte, egyedül annyit csináltak hogy picit állítottak rajta és ennyi.

2015. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azért nem szabályos, mert kék színű. Lehet akár piros is vagy sárga vagy stb. Azért nem szabályos egyik országban sem, mivel a kéknek ugyebár más a hullámhossza ezért nem olvasható le a rendszám csak nagyon közelről. Tehát 1,5 méternél már nem látod a betűket. Ergo, ha radar fotóz nincs rendszám.
2017. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!