Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla világítás? Ha...

Rendszámtábla világítás? Ha hideg fehér fényű ledeket rakok, a sima sárga izzó helyére, büntethet a rendőr érte?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendszám világítás eddig sem lehetett szerintem sárga. Szerintem nem szólnak érte.
2013. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolt hogy ilyen sárgás a fénye. Tehát inkább fehér csak egy kis sárga árnyalat az még megengedett. De tudtommal tehetsz fehér ledeket oda, a lényeg hogy fehér legyen és megfelelően bevilágítsa ahogyan kell. Persze beleköthetnek ezért célszerű egy hitelesített szettet venned hozzá.
2013. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben, nem fog vele foglalkozni. Ha beléd akar kötni, remek kapaszkodót adsz neki ehhez. Nem a kreszben, hanem valami elvetemült jogszabályban pontosan le van írva, hogy hova milyen izzót lehet használni, különös tekintettel az izzón meglévő "E xxx" jelzésekre. Ha ez nincs rajta, hiába azonos az izzó teljesítménye, akkor sem felel meg.

Egyszer vizsgán zuhantam meg majdnem emiatt. Észrevették, hogy gyanúsan erős és fehér a rendszámvilágítás. "Uram, ezt most nem láttuk, menjen ki a sarki autósboltba, vegyen bele oldavaló izzót, cserélje ki, addig nem nézünk oda". Kimentem, megvettem, cseréltem, átengedték.

2013. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek.

Csak azzal egészíteném ki a témát, hogy érdekes módon a BKV-buszokon is lecserélték a rendszámtábla világítást ledesre. Pár hónapja tűnt fel.

2013. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyanmár... van olyan autó, aminek már alapból fehér a rendszámtábla megvilágítás, gyárilag olyan ( szerintem az új BMW, audi, Merciknél)

Csak annyi a lényeg, hogy ne legyen erős fénye, és este ha jön mögötted valaki, akkor ne üsse ki a szemét a fény :P

2013. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Ugyanmár!


Amelyik kocsiban gyárilag ilyen van, az ezzel a világítással kapott engedélyt az EU-ban a forgalombahozatalra. Hidd el, a közlekedési hatóság irattárában ott van minden dokumentum az utolsó beépített LED, ellenállás, miegymás megfelelőségi bizonylatának másolatával, mérési jegyzőkönyvekkel, hogy az adott ledes lámpatest hány méterről pontosan hány lux megvilágítást produkál. Egy autó egy világítótestjéről több doksijuk van, mint amennyit te, fogyasztóként egy akéármilyen háztartási gép mellé kapsz.

2013. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na frankó :D Pedig beraktam hat smd ledet, és tök frankó :D Szerintem annyira nem erős, meg hát alulról világít felfelé, de a kocsi nem olyan alacsony hogy bárki szemét kiverné szerintem mikor mögöttem áll :D Olyan jó, hogy minden ilyen kis bigyóért cseszegetik az embert. Pedig nem sufnituningot akartam, csak némi modernizálást (kevesebb áramfogyasztás, tartósabb, kisebb hőtermelés), nem mellesleg sokkal szebb a fénye. Inkább az ilyen kék ledes, helyzetjelzős hülyegyerekeket kéne kiszedni -.-
2013. jún. 11. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
nekem is fehér ledes égő van benne, és már jött mögöttem rendőr este de semmit sem csinált. gondolom nem a színe az amiért büntetnek( kék az nem lehet mert azért büntetnek) és az E jelzés nem az égőre vonatkozik hanem a lámpatestre. és nekem a gyári E jeles rendszámtábla világítás égő van lecserélve olyanra aminek a papírján ott volt az E jelzés. szóval el kell fogadnia. de tény hogy a fényereje egy adott szintet nem léphet túl.
2013. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Légy erős: az égőre is vonatkozik. Ha nincs rajta, nem szabályos
2013. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor a kételkedők kedvéért egy kis olvasnivaló az

"Egységes rendelkezések gépjárművek és pótkocsijuk hátsó rendszámtábláinak megvilágítására szolgáló készülékek jóváhagyásához" valamint az

"Egységes feltételek gépjárművek és pótkocsik jóváhagyott lámpaegységeiben alkalmazható izzók jóváhagyására"

témakörökben.

Lehet olvasni, anyázni, hajat tépni, hogy léteznek ilyen szabályok, és vannak olyan emberek, akik ilyeneket fogalmaznak munkaidőben, de tetszik-nem tetszik, ez van. Ha valaki a műszaki vizsgán izmozni akar az ügyféllel, ezek alapján a jogszabályok alapján megteheti:


www.kti.hu/uploads/ENSZ-EGB/gepjarmu_eloirasok/ujak/Egb37%20Rev5_11.pdf


www.kti.hu/uploads/ENSZ-EGB/gepjarmu_eloirasok/ujak/Egb04%20Rev.2.A3_11.pdf


Még az izzó búráján vagy fémrészén elhelyezendő feliratok tartalmáról, elhelyezéséről is sokm pontból álló előírások vannak.

Az olvasás közben keletkező idegi, vagy szív- érrendszeri panaszokért felelősséget nem vállalok, Jó szórakozást ! :))

2013. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!