Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jogsi lenne a jobb...

Melyik jogsi lenne a jobb választás? B125 vagy A2?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok nem sok motoros tudással(csak robogóval volt eddig dolgom).
2015. nov. 28. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
én azt javasolnám hogy az A2-t csináld meg, viszont egy 125-ös supermotot, esetleg 250-es túramotort vegyél, ha nincs sok tapasztalatod, akkor mindenképpen valami könnyebb, kezes motort kellene választanod aztán 1-2 szezon után jöhetnek a az igazi a2-es fenevadak.
2015. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen-igen, supermotot nézek :)
2015. nov. 28. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor yamaha dt 125 - nekem is az van és imádom :D teljesen gyári, csak egy gianelli kipufogó van rajta, nagyon dinamikus, könnyű, kezes, nagyon jól megy, a 186 cm vagyok kényelmes is, és a 80 kilómat 130-al is tudja vinni. Egy ismerősöm 60.000km-t tett bele, endúrózni járt, komolyabb hiba nélkül, rendszeres olajcserével.


Az enyém:

[link]

2015. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nézem a Dt-t is,de inkább husqarna felé hajlok. aztán majd tavasszal amelyikből szebb állapotút találok...
2015. nov. 28. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:

A2, a 125-ös apróságok gyengék. A 250-esek is, nekem mint roppant óvatos, sőt gyáva kezdőnek is (még ha nem is egyformák azok sem). Egy A2-be épp beleférő kezes motorral sincs gond, ha nem vagy nagyon forrófejű.

A párom bicikliről szállt át egy A2-be már nem férő motorra, de az tényleg szolid, s ha kicsit húzod, kicsit megy, nem lep meg, nem kezelhető nehezen, nem harap.

Én extrém gyenge biciklis tudással rendelkeztem (ma is ez van, a biciklizés szerintem ijesztő, sehol nincs az a biztonságérzet, ami a motoromon kap el, s ezen némi csonttörés sem tudott változtatni) s nem csak azért lett 250-esem, mert alacsony vagyok és féltem volna, ha nem ér le a lábam vagy nem könnyű a motor s egyszerűen nem találtam nagyobb motort eme feltételekkel. Egy szolid, nem kihegyezett, nem sport 650-estől nem féltem volna én sem. Csak érjen le a lábam és tudjam felállítani adrenalinból, ha elejtem.


Belejössz, csak légy azért óvatos, ne bízd el magad, ne keresd meg a motor sebességének a végét egy esős őszi napon a kanyarban meg amit még forrófejű ifjoncok képesek megcsinálni.

2015. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze attól függ, mire kell. S ha utána úgyis korlátlan jogsit akarsz egyszer, lehet B125 most. Vannak kihegyezett 125-ösek, de azért az a nyomaték... problémás lehet itt-ott. Szerintem túl gyengék. De ha mondjuk szinte csak városban akarod, az más, mint ha be akarod járni vele Európát. Én túrázom az enyémmel.
2015. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!