Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-be 125-ös etz...

Simson s51-be 125-ös etz motorblokk lehetséges?

Figyelt kérdés
Munkábajárásra kéne, csak kismotor jogosítványom van azért nem szeretnék egy komplett etz-t venni! Mit kell átalalítani? Simson gyuszi belefér? Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 29. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Már kezd a rendszám nélküli 125-ösöknek is leáldozni, pedig azoknál nem is szembetűnő első pillantásra.

Ez az átalakítás kivitelezhető simán, a blokkot különösebb átalakítás nélkül be lehet rakni (nem tudom miért kellene rá a Simson gyújtás, a gyári sem rossz, de vannak direkt MZ-hez készültek is nem drágán), de olyan feltűnő, hogy azt az utolsó utáni körzeti megbízott is kiszúrja, mert gyerekkorában neki is volt Simsonja és/vagy MZ-je.


Miért nem veszel a kettő árán egy újabb fajta, váltós 50-est?

Simán mennek annyit, ami a Simson vázával is a még talán vállalható maximális tempó, még ha az MZ blokk többre is lenne képes.

És legális, nem követsz el egy sor szabálytalanságot abban a pillanatban, hogy kiviszed az utcára.

2015. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom még a 150-es etz blokk is belemegy a simsonba.......de amúgy komolyan ennyire hülyének akarod nézni a rendőrt,hogy ha megállít,akkor majd elmondod neki hogy ez simson blokk meg csak 50-es........
2015. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok! Nagyon szeretem a simsonom csak nekem már gyenge meg elég nehéz is vagyok rá! 100kg nem szeretnék tőle megválni csak egy átalakításra gondoltam mitor ügyileg. Rendőr nem probléma ugysem járkál az ipariparkban vagy ha ennyire feltünő lenne akkor mit tegyek a simsonnol hogy egy jó kis utazosevességet ki lehetne hozni?
2015. nov. 29. 13:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaa és azért gondoltam a gyári gyujtádra mert ugy szeretném kivitelezni hogyha bedöglene a motor esetleg hogy akkor visszaraknám a simsonét
2015. nov. 29. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A Simsontól jó utazósebességet? Azokkal a kerekekkel meg fékekkel a 70 is jó, az meg simán elérhető (jó, 100 kilóval nem biztos), hiszen gyárilag is mentek 60-65 között.

Ennél feljebb nagyobb hengerrel és ahhoz való karbival + kipufogóval lehet menni, de az egy halom pénz. Főleg, hogy egy hetvenes hengert a gyári főtengely és hajtórúd nem bírnak sokáig, azt is cserélni kell(ene). De ha már széthúzod, akkor csapágyakat és egyebeket is cserélhetsz. És lesz egy motorod, ami megy alattad 70-et, benne van annyiban, mint egy újabb gép, de még mindig nem megbízható. Pedig melóba járáshoz nem elhanyagolható dolog.


Én nem zárkóznék el a helyedben valami újabb technika beszerzésétől. A Simsont meg eladni olyannak, aki fizet érte bőven, mert abban a tévhitben él, hogy annál jobb nincs.


(Igen, volt Simsonom, MZ-m, Jawa-m, CZ-m, Pannoniám [mindegyikből több darab], aztán Suzukim, Yamahám és megint Suzukim idáig. Szerintem tudom miről beszélek. :) )

2015. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Munkábajárásra kéne,"

"Rendőr nem probléma ugysem járkál az ipariparkban"

akkor ezek szerint az ipari parkban laksz,ami végig magánterület,és közúton nem mennél vele?!?!Mert akkor egy hayabusa motort is belehegeszthetsz!!

Ha közúton is mennél vele,hidd el probléma lesz a rendőr!

2015. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!