Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kint él Németországba ismerősö...

Multimix12 kérdése:

Kint él Németországba ismerősöm és ki szeretném vinni neki a dolgait ruhákat, kerékpárt, tv, motort egy utánfutóval ki vihetem ezeket a dolgokat vagy kell valami vámot fizetni? Esetleg kell e valami papír, baszogathatnak e?

Figyelt kérdés
a motor illetve kerékpárba nem e kötnek bele ?
2015. okt. 22. 08:11
 1/2 MGéza ***** válasza:
Nem köthetnek bele, Eu-n belül nincs vám, azt küldesz, rendelsz, fuvarozol amit csak akarsz kivéve, ha valamely dolog nem esik törvényi tiltás alá az adott célországban. Motorkerékpárt viszont forgalomba kell helyeztetni/honosítani az adott országban ha ott lesz használva tartósan.
2015. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért a motornak az összes papírja legyen nálad, ha megoldható akár valami tulaj által írt nyilatkozat. Kint nem tudom, hogy megy, de itt szerintem simán ráfeszülhetnek a rendőrök, mert úgy nézne ki kívülről az egész, mintha valami lomos cigány vinné a szajrét, amint mint tudjuk nem mindig jelenti a tulaj beleegyezését is
2015. okt. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!