Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Rieju RS2 matrix...

Csontos Csaba kérdése:

Van egy Rieju RS2 matrix (50ccm) motorom. Az előző tulaj sport légszűrőt rakott bele. Ez nekem nem jó, venni akarok bele gyárit. Az a kérdés merült fel bennem, hogy milyen méretűt vegyek bele?

Figyelt kérdés
Olyan méretű kellene nekem, mint mikor a gyárból hozzák ki a motort. Nézegettem neten, de sehol nem találtam rá választ.Van 30mm-es, 35mm-es, 45-ös. Melyiket kéne megvenni?

2015. dec. 2. 13:10
 1/9 joco5582 ***** válasza:

Tudnád egy kicsit pontosítani mi is láttál a neten?

Lehetséges, hogy 30mm-es torokátmérőjű gumicsőről beszélünk?

Esetleg nincs egy képed róla? Ha megvan a légszűrő és a csatlakozása is az vázon, akkor elegendő tolómérővel lemérni a karburátor csonk légszűrő felőli oldalának átmérőjét. Ezt szokták megadni a gumicsőnél is.

2015. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy, szerintem le se tudnám venni a pontos méretet, mert el van szakadva. Lket tudok küldeni.

[link]

Máshonnan nem is tudnám beszerválni.

2015. dec. 4. 19:28
 3/9 joco5582 ***** válasza:

Ez nem gyári, ráadásul ilyet minden motorosboltban kapni.

Biztos van akinek bejön, de én nem ajánlom.

Van esetleg képed a motorodról?

2015. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a kép.

2015. dec. 6. 12:14
 5/9 joco5582 ***** válasza:

Nagyon szép,

Van esetleg képed a karburátor és környékéről is? Csak azt szeretném megnézni, benne van-e a gyári levegőszűrő.

2015. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Van lefényképeztem, amennyire tudtam... Sajnos még nem sikerült elraknom a kicsikét télire, ezért köszös. De van róla fénykép.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 11. 16:47
 7/9 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Nem gond, de ez a légszűrő nem lehet a gyári. Legalábbis nagyon csodálkoznék. Sokkal inkább ez a tied.

[link]

Ha beütöd a jofogásba vagy a képesmotorba a motort, lesz bontott alkatrész. Én onnan vennék egyet néhány ezer forintért.

Ha már "tuninghoz" ragaszkodsz inkább vedd a Motoforce airbox nevűt. Ennek nincs olyan szívótorok hangja.

2015. dec. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Egyenenlőre nekem elég lenne a gumi ami tartja, mert az elvan szakadva. Valószínűleg ezért kap túl sok levegőt. Lehet hogy ez lenne a megoldás.
2015. dec. 13. 10:28
 9/9 joco5582 ***** válasza:
Ha csak valamit szeretnél rá, mérd le a karburátor végén lévő torok (cső) átmérőjét. Ha a külső méret megvan, bármely motorosboltban vehetsz rá új univerzális szűrőt
2015. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!