Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 5. futóműállítás után is...

Az 5. futóműállítás után is ferdén áll a kormány, haladók segítségét kérném?

Figyelt kérdés

3 helyen voltam a kocsival. Egyiknek se sikerült eltalálni a közepét. Hol balra, hol jobbra áll. Elegem van!

A beállítás egyébként jó, egyenesfutás rendben. A futómű egyszerű, csak összetartást lehet állítani, dőlést nem.


Amire én gondoltam, hogy otthon állítanék rajt magam. Mindkét oldalon egységnyit csavarnék az összekötőkön. Egyiken be, másikon ki. Mondjuk kezdésnek 180 fokot.

Elvileg így az összetartás nem változna, csak a kormánykerék állása.

Mi a véleményetek?


2015. dec. 2. 21:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Kormánymű csere?
2015. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A kormánymű rendben van. Egyébként az 1. beállítás előtt egyenesben volt a kormány.
2015. dec. 2. 21:27
 3/28 anonim ***** válasza:

normális helyen próbauttal van beállitás.

Ha nem jó folytatják.

2015. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

A futóműves szokott menni próbakört és ha nem jó valami, akkor megy vissza az aknára, és beállítja újra, addig nem kap pénzt!


Egy hasonló történet:

Vettem egy autót, aminek kissé félre állt a kormánya, de egyenesen futott. Megmérték, mindent rendben találtak. Mondta az ember, hogy biztos a gumik miatt van. Nekem ez fura volt, de hagytam, hogy az első hátsó gumikat megcserélje. Úgy is ment egy próbakört, de akkor már nem balra, hanem jobbra állt ferdén a kormány. Elküldött, hogy vegyek rendes gumikat. Ennyiben maradtunk, legalább ingyen volt.

Kicsivel később az autószerelő vette észre, hogy úgy el van kopva az egyik hátsó kerékcsapágy, hogy 2 cm-t lógott a kerék! Kicserélte a csapágyat, azóta egyenes a kormány. Fura, mert nem zúgott egyáltalán.

2015. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Mentek vele, városban 1-2 kört. Itt ugye szinte nem is lehet észrevenni. Azt mondják jó lesz.

Egyenes pályán, főúton nagyon rossz, városban fel sem tűnik.

Amit írtam módszer, az jó lenne szerintetek? Nem akarom már visszavinni az autót.

2015. dec. 2. 22:00
 6/28 anonim ***** válasza:
Nem! Ha be van állítva a futómű, ráadásul ötször, nem szabad hozzányúlni. A lábtérben húzd le a kormányoszlopról az összekötő csuklót, és tedd vissza annyi ricnivel arrébb, hogy egyenes legyen.
2015. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Vagy alul húzod szét a kormánykardánnál és rakod arrébb (ha lehet), vagy fent a kormány rakod arrébb a ricnin (szintén, ha lehet).

Ha egyik sem megoldható, mert a kardánnál csak egyféle képen megy össze, fönt meg dupla ricnis, hogy ne tudd elrakni, akkor futóművesnek kell beállítania.

2015. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 veterán vas ***** válasza:

Szerintem egyszer el kellene vinni egy tisztessége futóműveshez. Nem Józsibácsihoz, aki -anno- még Rákosi elvtárs Pobedáját berhelete, és nem is a sógórhoz, aki arrébb teszi néhány ricnivel. És otthon sem kellene ezt a jobbra-balra egységnyit tekerek jellegű barkács-szakkört játszani.

Be kell rendesen állítani és kész. Igaz, ez pénzbe kerül, de ha van számlám, addig csinálják amíg tökéletes nem lesz.

2015. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont, máskülönben törve nem volt a kocsi?


Mert akkor lehet, hogy az életben nem fog egyenesen futni és egyenesen állni a kormány egyszerre

2015. dec. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A mai modern eszközökkel futóművet lézerrel fok percre állítunk,nem úgy hogy fofom azt otthon tekerek ezen ennyit meg a másikon is annyit............
2015. dec. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!