Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 5. futóműállítás után is...

Az 5. futóműállítás után is ferdén áll a kormány, haladók segítségét kérném?

Figyelt kérdés

3 helyen voltam a kocsival. Egyiknek se sikerült eltalálni a közepét. Hol balra, hol jobbra áll. Elegem van!

A beállítás egyébként jó, egyenesfutás rendben. A futómű egyszerű, csak összetartást lehet állítani, dőlést nem.


Amire én gondoltam, hogy otthon állítanék rajt magam. Mindkét oldalon egységnyit csavarnék az összekötőkön. Egyiken be, másikon ki. Mondjuk kezdésnek 180 fokot.

Elvileg így az összetartás nem változna, csak a kormánykerék állása.

Mi a véleményetek?


2015. dec. 2. 21:23
1 2 3
 21/28 donton válasza:

Sziasztok!


Engem nagyon érdekelne mi lett a sztori vége, mert en is hasonló helyzetben vagyok. Külföldről vettünk egy 28.000 km-es, két éves autót (még garanciális, bár a szervizintervallumát elszúrták, de ez itt valszeg nem döntő).

Nálam is ferde a kormány, amit elsőre vagy nem vettem észre, vagy már nálam történhetett valami, bár semmilyen "esemény" nem volt az autóval. Egy komolyabb gumiszervízben volt már centiroztatva az autó, ill. ugyanott futómű beállítás is. A futómű beállítás után egyből visszamentem, hogy még mindig ferde (menet közben), de megmutatták, a padon, hogy ott a gép jó, beállított értekénél egyenes a kormány -ezt én is így itéltem meg. ...menet közben azonban mégis ferde állapotban halad egyenesen az autó, vízszintben jobbra tart.

Egyébként nem ráz, nem húz, a futás rendben, de ez igy zavar.

Ami nálam még csavar, hogy az első kettő és a hátsó kettő gumim más fajta - de önmagában szerintem ennek nem kellene gomdot okoznia (a gumik jó állapotúak, kb. 7mm a profilmélység. A futómű beállításanál gumicserét javasoltak, de 18 colos guminál ez nem két fillér.


Lenne valamilyen ötletetek, javaslatotok?

Köszönóm előre is.


Sz.A.

2017. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az hogy a kormány küllői pont vízszintesen állnak és úgy megy nyílegyenesen az autó. Padon lehet ilyen de a való világ az kicsit más. Az utak általában lejtenek valamelyik szélük felé, hogy az eső ne álljon meg rajtuk, ezenkívül az oldalszélre is rá kell tartani. Szóval nem kell mindjárt elkezdeni aggódni ha picit félre áll a kormány. Nyilván a futóműnek egyenesnek és lógásmentesnek kell lenni, és a gumi minősége, állapota is számít ebben.
2017. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 donton válasza:

Köszönöm a reakciót! Sajnos nálam ennél erősebb a helyzet, mert allandóan, és szemmel is jól káthatóan ferde a kormány. :( ...és ez nem is változik utviszonytól, széltől függetlenül mindig ugyanabba az irányba. ...most azon vacillalok, hogy menjen-e márkaszervízbe arany áron, vagy kisérletezgessek a gumi megcserélésével (olcsóbb talan, de várhatóan több körös).

...és vajon egy ilyen probléma garanciális?

2017. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Nem vittem el utána máshova az autót, mert lassan adom el, nem érdekel már. Annyi ami idő közben kiderült még, hogy az egyik kerék minimálisan kifele dől. Lehet kapott egyet egy korábbi koccanásnál. Így a gumi külső széle is picit jobban kopik, mint belül. Ezenkívül feltűnt, hogy középállásban van már a kormánynak egy enyhe holtjátéka, ami 130-140 felett érezhető.

Ezeket összeadva elképzelhető, hogy a padon fokra pontosan stimmel minden, a valóságban, viszont nem.

2017. okt. 27. 21:52
 25/28 anonim válasza:

Témafelújítás!


Nekem is van egy olyan problémám, hogy vettem egy szép állapotú, használt autót. Mentem is vele gyorsan 800 kilométert (egy hét alatt) és minden remek volt, sőt külön fel is figyeltem rá, hogy milyen jól be van állítva a futómű, nagyon jó az egyenes futás és szépen áll a kormány is (szimmetriában a műszerfalhoz képest). Megnézték a szerelőim is és összesen egy cserélendő szilentet meg egy picit kotyogó bal oldali axiálcsuklót találtak, amiket le is cseréltettem. Ez után a vezetési élmény megmaradt, de a kormány állása változott néhány fokot (középre állítva jobbra húzott). Gondoltam a futóművesnél majd rendbe rakják. Láttam is a computeren, hogy mind a négy kerékre zöld értéket sikerült beállítani, de a visszakapott autón továbbra sem lett egyenes a kormányállás, sőt átbillent legalább ugyanannyival (vagy egy picit többel is) a másik irányba azaz középhelyzetben tartott kormánnyal most egyértelműen balra húz. Az egyenes futás nagyjából elfogadható, ha nem zavarna a látható tény, hogy a kormány ilyenkor 3-4 fokkal (sacc/kábé) jobbra áll. Visszavittem, jött velem az ember egy kört, majd az arcomba vágta, hogy ez jó, meg ráadásul az utak sem tökéletesek. Nyilvánvaló, viszont attól én még össze tudom hasonlítani az eddigi kb tökéletes beállítást az új "elfogadható"-hoz viszonyítva. Lehet, hogy jó, de nekem ez kevésbé tetszik, kissé zavar. Azon gondolkodtam, hogy elviszem máshova, de ahogy olvasom sok esetben ez sem segít. Én vagyok a túl rigolyás vagy ez ilyen és el kell fogadni vagy futómű beállító szakemberből is már csak minden tizedik ér valamit (computer ide meg oda)?


Köszönöm a további véleményeket is (ha lesznek)!

:)

2019. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Végül elvittem egy másik helyre és ott 10 perc alatt beállították...
2019. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
#26, meg tudod mondani, hogy hova vitted az autód? Nekem is fent áll ez a probléma, és ha lehet, rögtön a jó helyre vinném a kocsim. Köszi!
2020. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Hello. Lehet, hogy szerencsém volt, vagy jó szerelőt fogtam ki, vagy már exakt igény elé állítottam őket, de az AutoPont24-nél jártam jól végül, a Fogarasi úton. :)
2020. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!