Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelessége-e egy használtautó...

Kötelessége-e egy használtautó kereskedőnek átvizsgálnia illetve tudni az eladni kívánt autó hibáiról?! Illetve ezeket a hibákat tudatni a vevővel?!

Figyelt kérdés
Mivel vettem egy használt autót és az első két hétben SZINTE semmi baja nem volt.... aztán a kijelzőn megjelentek a különféle hibákra utaló piktogrammok... Ami engem nagyon aggaszt az az, hogy tönkre ment a kuplung... Egy teljes kuplung szettre és kettőstömegű lendkerék cserére szorul az autó ami 200 ezer forintos tétel lesz/ lenne! Másik kérdés, hogy 2 hónapja van nállam az autó! Van-e lehetőségem arra, hogy visszamenjek reklamálni a vevőhöz és megtéríttetni vele?

2015. dec. 5. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hasznát kocsira is van garancia de kuplungot egy 0km kocsin 1 nap alatt tönkre lehet tenni így bizonyítani hogy már akkor is haldoklott mikor megvetted elég nehéz és mivel kipróbáltad vásárlás előtt
2015. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1.Van lehetőséged jelezni, hogy meghibásodott (ezt biztosan tudni?) az autó és kérheted a javítást vagy annak költségét.

Azért a 2 hónap már nagyon necces.

2. Nem tudni, hány éves az autó és mennyit futott, mert az nagyon nem mindegy, a kuplunghiba simán beleférhet a természetes elhasználódásba.

3. Ha nem szeretné az eladó a javítást kifizetni és Te jogosnak gondolod, akkor kell egy általad beszerzett szakértői vélemény, amely szerint a kuplung hibája már eladáskor is megvolt.

Ennek birtokában ismét felszólítod a fizetésre, de itt 2 hónap az eladástól, keményen ellened van.

Ha nem fizet és úgy gondolod nyerő az ügyed, akkor polgári peres eljárás a következő lépcső....

De a bíróság vagy ő is kérhet szakértői véleményt, kérdés az mit mond.

Messze nem egyértelmű, hogy ugyanazt.

2015. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Elárulok egy titkot! :)

Soha ne vegyél autót használtautó kereskedőtől! Mind úgy van megcsinálva, hogy megveszik "pisibe-kakiba" a lestrapált ócskavasakat. Majd annyira feljavítják, hogy a próbakörig meg pár hétig menjen baj nélkül.

Utána meg jönnek a hibák! :)


Ilyenkor nem tudsz mit tenni, mert "váratlan hiba", és bebizonyítani szinte lehetetlen, hogy Ő is már tudott róla, csak jól átvert. Mert ugye Ő ebből él meg.


Visszamehetsz, vitázhatsz, de max rádhívja a rendőröket. Azok meg elvezetnek. Nem fog egy Ft-ot sem visszafizetni. Sőt megtéríteni se, semmit.


Sajnos tanulópénz gyanánt foghatod fel, én a helyedbe megcsináltatnám, és már dobnám is a piacra.

Utána meg vennék magánszemélytől. Olyan autót ami még soha nem volt kereskedésbe.

2015. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Esélytelen...

Pláne úgy, hogy 2 hónap használat után reklamálnál.

Nem tudod bebizonyítani, hogy a kuplung már a vételkor haldoklott.

A kettős tömegű lendkerékre sem hiszem, hogy az eladó azt állította, hogy cserélve volt.

Ezek bármennyire is költséges javítások, simán elhárítja a kereskedő a reklamációt azzal, hogy megnézted az autót, megfelelt, a hetek-hónapok múlva jelentkező hibára senki nem köteles garanciát vállalni

2015. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak külön köszönöm ezt a választ!!!! Igazából érdekelt a véleményetek mert ma felhívtam a fogyasztóvédelmet és azt mondták sokan nem tudják, hogy 1 év szavatosság van minden kereskedőtől vásárolt használt autóra! És erre törvény is van!
2015. dec. 5. 19:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából 9 éves lett 1 hónapja és a műszerfal szerint 251 ezer van a kocsiba amúgy meg 320 ezer.... Semmilyen hibáról nem tudott az eladó de könyörgöm mégis.... Hogy adhat el úgy autót egy kereskedő, hogy nem vizsgáltatja be előtte... Ezekszerint zsákbamacskát árult... Vissza is mentem hozzá és ezt el is mondtam neki... Erre ő azt válaszolta, hogy tudtad, hogy használt autót veszel miért nem hívtál autószerelőt aki átnézi... ebben igazat adtam neki.... De egy autószerelő sem lát bele az autó motorjába ami szintén egy kalap kakira ment 2 hét alatt... De gondolom értitek.... most nem fogja szétszerelni a motort a szerelő nekem.... ki az a bolond?! Úgyhogy ez a megcsinálom az autót, hogy 2 hétig jól működjön a vevőnek és még a kipróbálásnál se legyen baja.... ez nagyon igaz....
2015. dec. 5. 19:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondolod a kereskedő szétszedi, szétszedeti a kuplungot azért, hogy csak annyira kókányolják össze, hogy az eladható legyen?

Nem költ semmit az autóra, és nem is közli kérdezés nélkül a vevővel a hibákat - megy a vevő nézze meg, nézesse meg az autót, sok kereskedő még a szembesített hibákat is megpróbálja elbagatellizálni.

2015. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Utána meg vennék magánszemélytől."


Autóvillamossági szerelő vagyok.

Naponta jön be hozzám olyan MAGÁNSZEMÉLY aki az alábbiak valamelyikét vagy azok kombinációját szeretné kérni.

- óra visszatekerés

- hibakódtörlés

- műszeregységben lévő figyelmeztető visszajelzőkben lévő izzók kivétele/LED-ed kitörése


Pénteki fogás. 2001-es vagy 2002-es S80-as Volvo. Majdnem óra szerint 300 ezer km benne, amúgy biztos több. 150-et szeretett volna. Összesen 28 hibakód! A műszeregységen lévő kijelzőn külön szöveges figyelmeztetés váltó és légzsák hibára (a légzsákok működésképtelenek is voltak). Jó esztétikai állapotban lévő autó volt, de műszakilag széthulló félben. Egyik hibát sem szerette volna megjavítani, csak megszüntetni a jeleit és eladni.

Naponta van ilyen! Naponta! Ennyit a magánszemélytől való vásárlásról. Aztán ha probléma van rajtuk még nehezebb fogást találni mint egy hivatalos kereskedőn!

2015. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"1 év szavatosság van minden kereskedőtől vásárolt használt autóra"


Ez így igaz. Most akkor a következő feladat utána nézni, hogy mi a különbség a SZAVATOSSÁG és a JÓTÁLLÁS között.


Annyit segítek, hogy szavatosság esetén rajtad van a bizonyítási kényszer. És nem fogsz az országban olyan szakértőt találni, aki kiállít neked olyan szakvéleményt, hogy a motor vagy a kuplung 2 hónapja X állapotban volt. Senkit.


A magánszemélyek meg ugyan olyan görények, mint a nepperek (sőt...).

2015. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kereskedőnek nincs értelme átvizsgáltatni (úgy, hogy fizet érte), mert:

1. senki nem lát bele a motorba

2. ki hiszi el neki, hogy átvizsgáltatta és jónak találták.Én se hinnék neki, és abszolut igaza van, amikor azt mondja: hozd a szerelődet ő nézze meg Neked és neki hiszel.

Alapmérés azért nem nagy ügy: kompressziómérés, már mond valamit. Egyszerűen kivitelezhető.

Lefújásmérés: már komolyabb eszköz kell hozzá.

Teljesítménymérés: még komolyabb.

Futóművet át lehet nézni egy aknáról, sok mindent elárulhat.

Aztán, hogy a kuplung mikor adja meg magát? Ember meg mondja..

A fogyasztóvédelem az általános szabályt mondja...

Egy év szavatosság egy 10 éves, 100ezreket futott autóra enyhén szólva illuzórikus.

"sokan nem tudják, hogy 1 év szavatosság van minden kereskedőtől vásárolt használt autóra"

Igen és az első válasz szerint "érvényesíthető" is..

Én ezért vettem 5 éves garanciaidejű autót 1 évvel még innen. (Persze megtehettem, de inkább jártam a régivel, 13 évesen még 2 évet, hogy megtehessem).

2015. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!