Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy használt autót és...

Vettem egy használt autót és a kereskedő beszámította a régi kocsimat. Lejelentettem az okmányirodában, hogy a régi kocsimat eladtam egy kereskedőnek. De kis idő múlva jött a baj, az új vevőnél hengerfejes lett az autó! Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hozzá tenném, hogy a régi kocsimat jó állapotban adtam el (számítattam be) A kereskedő eladta a régi kocsimat.3hónap eltelt az eladás óta, felhívott a kereskedő! Hogy baj van a régi kocsival, mert hengerfejes lett az új vevőnél, és mivel az új vevő rajta akarja leverni a javítási díjat, ő meg szeretné tovább számlázni rám! Van valamiféle jogi kötelezetségem szerintetek? Mert szerintem semmi közöm ahhoz, hogy a kereskedő, vagy az új vevő 3 hónap alatt mit mókult a régi kocsimon! Nem bizományban volt a kereskedőnél az autó, hanem beszámította és megvette tőlem a régi kocsimat!
2015. jan. 24. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én simán leráznám a kereskedőt.

Egy hengerfej csere nem egy eget verő összeg simán bele fér az árrésébe. 100-450 ezer az árrésük! Legfeljebb ezen nem nyer. Három hónap alatt nagyon sok minden történhetett azzal az autóval. Mond neki, hogy pereljen be. Úgysem fog.

2015. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 Hónap az rengeteg idő, ha 2 nap után hívott volna fel, akkor lennél "bajban", de így nem tehet sokat, csak bepróbálkozott valszeg.
2015. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
nevetséges, semmi féle közöd nincs a dologhoz , és a kereskedőnek sem igazából , tehát a vevő, nem hajthatja be senkin... vicc
2015. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele. Nepper, olyan vastag bőr van a képükön, hogy még az ingyenkonyhán is 3x állna sorba, aztán a sor végén elkezdené árulni a kaját!


Próbálkozik, hajtsd el a fenébe. Semmiféle jogi felelősséged nincs! Pláne nem egy olyan hiba miatt, amit kb. 30 perc alatt elő lehet idézni gyakorlatilag bármilyen kocsin (elég felforralni hozzá a vizet).

2015. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%

12 honap jotalassal kell rendelkeznie az eladonak is a maganeladasok eseten

sajnos ha a vevo bebizonyitja, hogy nem terhelte tul, akkor sajnos teged terhel a hibajavitas

2015. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szántóvető ***** válasza:
50%

5-ös erről tudsz linket?

"a használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Ez azt jelenti, hogy a használt terméknek is a teljesítéskor hibátlannak, azaz természetesen a korának megfelelő állapotban kell lennie. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt."

2015. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5


A KERESKEDŐNEK, ha eladja. A magánszemély nem tartozik jótállással!

2015. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én hallottam erről a féléves szavatossági kötelezetségről,de mivel én eladtam a kocsimat a kereskedőnek,ő meg tovább adta egy másik embernek.Miért terhelne engem a javítás költsége?
2015. jan. 25. 10:14
 9/12 Bartagabee válasza:
Magánszemélyre és kereskedőre is érvényes a szavatossági kötelezettség. Viszont mindig csak az előző tulajdonosra. Ha a kereskedő a nevére vette akár egy napra is, akkor rá.
2015. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a kereskedő palira akar téged venni. küldd el a fenébe!
2015. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!