Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet közben felforr a szélvéd...

Menet közben felforr a szélvédő mosó folyadékom (nem a hűtőfolyadék tartály) és a kupakot is levágja magáról és bugyog benne a víz. Mi a hiba oka?

Figyelt kérdés
Suzuki swift 1999 1.0
2015. dec. 8. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs!
2015. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont Suzuki ? Ezt nehezen hiszem el, video?
2015. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nincs? Csak jobban tudom bakter... Valamit rosszul rakhattak össze motorgenerál után?
2015. dec. 8. 17:27
 4/11 anonim ***** válasza:

A hiba oka minden bizonnyal az, hogy felmelegszik a szélvédőmosó folyadék. Hogy miért melegszik fel? Na, ez igen jó kérdés. A szélvédőmosó tartályát általában félreeső helyre szokták tenni, olyan pozícióba, ahol semmi nem fűtheti. De egy elszabadult hőpajzs vagy arrébb hajlott kipufogócső csodákra képes. Csak attól minden bizonnyal meg is olvadna a tartály néhány ilyen forralás után.

Na de van a tartályban beépített hőforrás is: az ablakmosó szivattyú. Ha zárlatos lesz, tud fűteni, csak akkor meg kinyomja a biztosítékot. Feltéve, hogy a biztosíték nincs dróttal, szöggel megpatkolva. Viszont akkor sincs ott olyan fűtőteljesítmény, hogy a folyadék fel tudna forrni - vagy ha mégis van, akkor ott keményen füstöl, ég a vezetékek szigetelése.

Valami nagyon nem stimmel itt...

2015. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ránézésre semmi rendellenességet nem látni. Holnap kénytelen leszek visszavinni a szervizbe, de már nagyon unom. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2015. dec. 8. 17:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te kevered a 2 tartályt.
2015. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A '99es swifteknél ebben a tartályban nem fogsz ablakmosót forralni! Nem hiszem el! Nem azt mondom, hogy te hazudsz de annak a tartálynak a fala nem vastagabb mint egy betét díjas kólás üvegé! Műanyag. Leömlő kizárt hogy olyan közel legyen, hogy fel forralja anélkül, hogy meg is olvasztaná a tartyát. Nekem itt valami sántít
2015. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nos, ez a szélvédő mosó folyadék tartály ( zölddel bekarikáztam) [link]


Tuti, hogy ott ha forrás van az egész tartály elolvadna.... de most már én is kíváncsi vagyok.

2015. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zebra3328 ***** válasza:
100%

Az ablakmosó tartály a bal első sárvédő lemez mögött van, messze minden olyan részétől a motornak ami felmelegíthetné.

Amit te ablakmosó tartálynak hiszel, az a hűtőfolyadék kiegyenlítő tartálya. Amikor melegszik a hűtőlé a motorban ebbe az edénybe megy a hőtágulás miatt a hűtőfolyadék. Majd amikor lehűl a motor innen vissza is szívja a folyadékot a motor hűtése.

Ha erről az edényről lelövi a kupakot a forró hűtőfolyadék, akkor máris mennék vissza a motorgenerálozóhoz, mert 110% hogy valamit nagyon elkúrtak. Szerintem elromolhatott a termosztát vagy nem keringeti a vízszivattyú a hűtőlevet például azért mert a motor összerakásánál nem odavaló tömítést használtak vagy rosszul rakták a helyére! Láttam már ilyet.


Szóval Irány a szerviz!

2015. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem linkelj egy képet arról, hogy melyik tartállyal van problémád, mert én még a büdös életbe olyat nem hallottam, hogy az ablakmosó folyadék felforr.
2015. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!