Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fent fog a kuplung, de mégsem?...

Fent fog a kuplung, de mégsem? Normális ez a jelenség? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Tehát, a kuplung jól fog ha elindulok és kicsit felengedem elindul az autó, de ha menet közben elkezdem nagyon icit benyomni egyből kapcsol a kuplung és a motor elkezd felpörögni.. vagy ha kettesbe 5-ről meg akarok indulni és picit csúsztatom a kuplungot és picit rajtafelejtem a lábam akkor megint felpörög a motor, tehát fent is fog a kuplung, de egyébként nem csúszik.
2015. dec. 10. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs,hogy egyszer fenn egyszer meg lenn fog a kuplungod!!A tied fenn fog!Magyarul már rommá van kova a tárcsa!
2015. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és az micsoda hogyha üresben az autó, és benyomom akkor rezeg a kuplungpedál?
2015. dec. 10. 18:52
 3/12 A kérdező kommentje:
vagyis megyek 3-ba 40-el picit lenyomom a kuplungot és rezeg a pedál
2015. dec. 10. 18:52
 4/12 anonim ***** válasza:

A kuplung úgy működik, hogy egy rugó (ún. tányérrugó) szorítja a tárcsát a főtengelyre csavarozott lendkerék felületére. Tehát fém felület - tárcsaanyag - fém kapcsolat van, az a nyomaték amit át tud vinni, az a tárcsát a lendkerékre szorító rugóerő függvénye. Amikor a kuplungpedált megnyomod, akár csak kicsit is, akkor a rugóra fejtesz ki erőt a kinyomócsapágyon keresztül (a belső részét megnyomod, hogy a külső, tárcsával találkozó része ne tudja annyira nyomni a tárcsát), ezzel csökkentve az összeszorító erőt.

Ekkor a kuplung megcsúszhat, attól függően éppen mekkora nyomatékot akarsz átadni vele és mennyire nyomod be a kuplungot.


Ez nem a kuplung megfelelő használata, csak a tárcsa gyorsabb elkopását idézed elő ilyen próbálkozásokkal.

Induláskor lényeges hogy hol fog. Ha ezt a kicsit megnyomom vagy rajta felejtem a lábamat történetet csinálod vele, akkor elég hamar el fog jönni az az időpont, amikor ténylegesen el fog mászni az a pont, ahol fogni kezd.

2015. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de az nem baj, hogy olyankor rezeg a pedál ha ráteszem a lábam? annak olyannak kell lennie?
2015. dec. 10. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Rezeg a pedál, amikor kinyomod vagy kinyomva tartod a kuplungot? Mennyit szoktál kinyomott kuplunggal közlekedni? Lámpánál csak benyomod a pedált vagy kiteszed üresbe?


Mert így elsőre azt mondanám rá, hogy kinyomócsapágy. Feljebb említettem miért van az autóban ilyen alkatrész.

2015. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*kiteszed üresbe ÉS felengeded a pedált - ezt akartam kérdezni.
2015. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
üresben nem rezeg, csak ha sebességben megyek az autóval, és akkor teszem rá a lábam a kuplungpedálra, akkor érezni a rezgést, mintha fogskerekek dolgoznának, érezni lehet a pedálon a mechanikát.
2015. dec. 10. 19:26
 9/12 A kérdező kommentje:
sose nyomom a lámpánál a kuplungot, csak ma próbáltam ki, hogy kicsit rátettem a lábam és fura volt h rezeg amikor sebességbe megy az autó
2015. dec. 10. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha kinyomva/kinyomás közben nem érzel rezgést, akkor az még oké.

Menet közben épp csak hozzáérsz? Akkor érezhetsz ilyesmiket, mert tulajdonképpen forgó alkatrészek között (lendkerék - tárcsa - a rugó hatását közvetítő úgynevezett nyomólap) a kapcsolatot nem oldod, hanem csak mintha elkezdenéd "fellazítani". Kicsi rezgés simán előfordulhat ebben az átmeneti részben, aztán a kiemelővillán és a többi alkatrészen keresztül átadódhat a pedálra is akár.

Normál használat során ez az átmeneti fázis olyan rövid, hogy nem tűnik fel.

2015. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!