Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ez így a Bmw-seknél?...

Miért van ez így a Bmw-seknél? (Tisztelet a kivételnek persze)

Figyelt kérdés

Leginkább a Bmw-seknél tapasztalom azt hogy lenéznek más autósokat főleg a némeg márka többi riválisát. Pl.Audi Mercedes.

Nos konkrét példa: több ismerősöm Persze Bmwsek mindig istenítik a Bmw-t hogy mennyivel jobb mint a te Audid stb stb

Ez az egyik fele a ismerősöknek a másik fele pedig hogy Bmw-t sose többet meg hogy hullik szét és 100000km allat 3 szor cserélt turbót stb.



2015. dec. 12. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Tárgy kultusz.Mert "menő"! Meg azt is hozzá kell tenni, hogy a magyar "köcsög" BMW-sek jelentős hányada Németek által le vedlett (többszörösen) tekergetett órás, 200€-s tyúkólból ugat ilyeneket.
2015. dec. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

"100000km allat 3 szor cserélt turbót stb."

Ha ahhoz is hülye hogy visszahűtse megállás után,akkor mindegy is milyen autója van a marhájának,az nem a Bmw hibája...

Audiban legalább annyi fsz ül mint Bmw-ben Merciben,nem lehet ez alapján megítélni szerintem

2015. dec. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez olyan dolog, hogy magamnak vásárlok autót nem másnak, én ülök benne nem más. Részemről azért BMW mert bevált, és számomra megfelelő amit nyújt. Harmadik autóm, előző kettő is újként került hozzám, egyiket 11 a másikat 9 évesen adtam el, mindkét esetben mindössze azért mert már sok volt a km bennük, másrészt közben azért a technika is érezhetően fejlődött rengeteg téren.


De ezzel nem célom senkinek sem bizonyítani, sem mutatni, hogy mi van a kocsi órán, KRESZ még Ferrarira is ugyanúgy vonatkozik, ez a véleményem.


Aki meg a kérdésben megnevezett " táborba " tartozik, szerintem ott se az autóval van gond márkától független, hanem szimplán az adott emberrel, hogy ezt hozza ki belőle, ha beleül egy autóba.

2015. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Mi ez a hülye kérdés?


Mindenkinek van olyan márka amit venne és amit sose.

Felsorolt 3ból bmw, merci jöhet(most épp bmw van) de audi ingyen se.

Azért mert őszintén megmondom a véleményem olyanokról ami szerintem rossz még nem lenézés! Egy citroent többre értékelek, mint egy audit! Pedig az ugye "fujjjj francia" sokak szerint.


Aki meg írja a magyar bmw tulajok többsége németből levedlett kocsit vett annak közlöm minden márkával így van. A sok kormolo, füstölő hengerfejes hulladék tdi is németből levedlett!

Ezzel nincs is baj, mert sokszor a német levedlett kocsi(legyen az akár audi is) jobb mint egy 10gazdás hazai kokány, azonos évjáratból.

Persze itthon is kilehet fogni jót meg kint is, a kocsim itthoni(én vagyok a 4. tulajdonosa 25év alatt).

2015. dec. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

BMW kultusz tényleg nagyon erős.

Hogy miből alakult ez ki, nem tudom, talán a marketing is hozzásegített, sok filmben is BMW-k voltak. Meg hozzájött az is, hogy a trióból a BMW volt mindig a sportosabb meg hátsókerékmeghajtású és ezért sokan nagyon szerették. Ez a külföldről BMW behozatal nem most kezdődött, már 20 évvel ezelőtt is katyóra hozták a kis cápákat, és a tehetősebbek az E30-as BMW-ket. Az Audi akkor még nem volt igazi prémium (Audi 80 volt akkor ugye), a Mercik pedig túl nyugdíjas stílusúak, nameg sokkal drágábbak is voltak. Már akkor kialakult a BMW kultusz, és azóta is szárnyal. Csak nem igazán értem miért, az Audi felnőtt a BMW mellé, sőt van amiben le is körözi, a Merci is olcsóbb és fiatalosabb lett (vagy a BMW lett drágább?). Én 3 BMW után már második Audimat hajtom, soha többet más márkát nem veszek, ettől függetlenül semmilyen márkát nem nézek le, sőt hobbiautónak egy régi BMW-m van. De viszont ismerősi körben már számtalanszor hallottam, hogy f0s Audi, és miért nem BMW-t vettem, stb. Érdekes.

2015. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 teljes mértékben egyetértek veled. Mintha én írtam volna ezt a választ :)
2015. dec. 12. 14:42
 7/10 4165SLT ***** válasza:
Nincs életük. Vagy egy olyan környezetből jönnek, ahol nagy dolog ilyet venni. Én csak a Ladákat, a TDI-ket meg E36 315-318-akat utálom. Vagyis a kultuszát.
2015. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ez nem BMW kérdés, aki szemellenzős, egoista, isten-komplexusban szenvedő, ...stb, vagy csak egyszerűen túl ostoba, hogy más szemszögből is szemlélődjön, képtelen megérteni: kinek a pap, kinek a papné.


Véleményem szerint nem attól lesz valaki öntelt, hogy BMW-t vesz, hanem fordítva, a BMW-t mint státuszszimbólumot használja fel eszközként a hülyeségéhez.


Imádom az öreg amerikai vasakat, ennek ellenére mindig is tiszteltem a japán autókat, szerintem kiválóak.


Öregecskedő BMW-t hajtok, mert szeretem, magánügyem.


Ha kérdeznek, mindig igyekszem a kérdező szemszögéből, az ő preferenciái szerint válaszolni, tanácsod adni. Ha kíváncsiak rá, szívesen elmondom az én álláspontom, hogy én mit vennék magamnak, de ez egyébként mellékes többnyire.


Kérdezőtől: ezek a bizonyos ismerőseid nem fiatalok véletlen?

A fiatalok egyik nagy hibája tud lenni, hogy azt hiszik, az intelligencia pótolhatja a tapasztalatot. (Az öregeké, meg hogy a tapasztalat pótolja az intelligenciát :-) )


Jó esetben az ember idővel, a kor előrehaladtával rájön, hogy nem csak egy helyes válasz létezik, azaz az övé.


Uff, én beszéltem :-))

2015. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
A BMW-kultusz tipikusan olyan dolog, mint 50 évvel ezelőtt a Fradi. Magyarországon kétféle ember létezett akkor; a Fradi szurkolók, meg a hülyék. De ma is vannak még hasonló esetek, elég, ha a rágott alma emblémával ellátott termékekre gondolunk.
2015. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Miquel!


Szerintem nagyon nem.

Akkor is biztos voltak nem-fanatikus/szemellenzős drukkerek.


Van egy hangos kisebbség, akik alapján a külső szemlélők ítélkeznek.

A csendes többség nem hallatja a hangját, ezért senki sem tud róluk.

2015. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!