Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 68 Le vagy...

Suzuki Swift 1.3 68 Le vagy Renault Clio 1.5 Dci 65 Le?

Figyelt kérdés
Melyik az erősebb ? Aztmondják a Turbódiesel nyomatékosabb és erősebbnek érződik de gyorsulásba mégis alulmarad akkor, hogy érződne erősebbnek ?

2015. dec. 13. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért erősebb mert alacsony fordulatról is megindul viszont fent elfogy. A gyorsulást általában úgy mérik hogy minden sebességi fokozatot kiforgatnak, szerintem te nem úgy közlekednél a swift-el, hogy 40nél ha gyorsítani akarsz vissza rakod 1-es be, hogy a legnagyobb gyorsulást produkálja.
2015. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én biztosan a swiftet venném!
2015. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tomcatters ***** válasza:
Swiftet venném :)
2015. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen csak a Swift.
2015. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű hogy miért érződnek a turbódízelek erősebbnek: a dízel kb 1500-2000-res fordulaton már úgy gyorsul, mint a szívóbenzines 3500-4000-res fordulat körül. Ehhez még hozzájön, hogy a turbódízelnek nyomatékból is 2x annyi van, ráadásul azt alacsony fordulaton leadja, míg a szívóbenzinesek azt a kevés nyomatékot is csak 4000 körül adja le.

És a benzineseket is 3000 fölé nem nagyon húzatjuk, mert sajnáljuk, meg akkor sokat is esznek. Tehát innen van hogy jóval gyengébbnek érződnek.

Ja és az általad említett dízel mondjuk csak 3000-ig húzatva is felgyorsul mondjuk 15 mp alatt 100-ra (saccolom, nem tudom pontosan), a benzines Swiftet ha 3000-ig húzatod csak, akkor 22-23 mp kell neki minimum. 6000-ig kéne húzasd, hogy meglegyen a 13 mp (?)

Tehát egyszerű hétköznapi haszálatnál előnyben a dízel.


És akkor mindent összevetve: dicsértem eddig a dízelt, de egy ilyen gyenge dízel Renaultnak semmi értelme, 65 lóerő nem fogja a fejed leszakítani. Akkor inkább a megbízható Swift, és a turbón meg ezeken sem fog fájni a fejed, ha meg olyan kedved van, nyugodtan odalépsz neki, és megy úgy mint a dízel.

2015. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! A Swift sokkal jobb szerintem. A Renault Clio nem egy nagy szám. Úgy világít az oracsoport benne, mint a karácsonyfa. A hibakodoktol...
2015. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!