Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorozás? (Lent)

Motorozás? (Lent)

Figyelt kérdés

Igazából elég sok kérdésem lenne, sok mindent szeretnék tudni. Tapasztalatok, sulik, ahol jogsit szerezhetek, stb.

Főleg a cross motorozás érdekel, nem tudom, hogy ennyi idősen (15,5-hez közeledem) megoldható-e, hogy pályán, komolyan motorozhassak. Jogsim ugye még nincs (az elméletet, ha jól tudom, hamarosan elkezdhetném). Igazából tényleg minden érdekel ezzel kapcsolatban (sajnos nem tudok túl sok mindent), ha gondoljátok írjatok rám és beszélgessünk.

Köszönöm!!!



2015. dec. 13. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan csapathatod, de ne egy cross motorral kezd. Egyébként ha pályán motorozol,oda nem kell jogsi. Cross motort úgy tudsz lepapírozni, ha van rajta lámpa elől hátul, de a CROSS motorok alapból nem rendelkeznek ilyennel. Tegyük fel, hogy veszel egy crosst és raksz rá lámpát meg mindent, de ha 125-öset veszel(gondolom azt tervezted), akkor azt nem tudod lepapírozni 125-re mert marhára kiugrik a kilowatt tartományból!!! Zártpályán meg nyomhatod egész nap, de szerintem ne egy 125-ös crossal kezdj el megtanulni motorozni, mert abból szerintem nem sok jó sülhet ki, de te tudod...
2015. dec. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, sejtem, hogy nem azzal kellene.

A jogsit tervezem lerakni, mert ugye meg is kell tanulnom vezetni valahogy..

Pályát esetleg tudnál mondani Budapesten (XXI. ker. és környéke)?

Nagyon köszönöm a választ!

2015. dec. 13. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Budapest és környékén 1db crosspályáról sem tudok, mert nemrég költöztem Pestre. Sajnos nincs itt velem a motor, mert vidéken van Faternál. Én am mindig földutakon szoktam endúrózni, nekem az elég élvezetes, mert szeretem a változékony terepet. Egyébként én is még 17 vagyok.
2015. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A motorozás és annak élvezete velünk született adottság. Olyan mint az úszás, a lovaglás vagy a kerékpározás. Igaz hogy meg kell tanulni mindegyiket, de életformája az embernek akkor válik ha szereti is nem csak tanulta a használatát. Szerintem először csak tanulmányozd a motorozással kapcsolatos tudnivalókat, érdeklődj azoktól akik már benne vannak a használatában, a többi meg jön magától. Én is fiatalon kezdtem a motorozást és ma sem lankadt az érdeklődésem és a szenvedélyem a használata iránt. Még semmiről nem késtél le. Azért inkább először a szabályos közlekedést tanuld meg, utána próbáld a crossozást. Szívesen válaszolok ha kérdésed van.
2015. dec. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!