Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű adásvételi szerződésb...

Gépjármű adásvételi szerződésbe írhatok 100ft-ot? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Párommal külön válunk és van egy 400ezres kocsi amit én fizettem ki amikor megvettük de az ő nevére került az olcsóbb biztosítás miatt. Most át kéne írni az én nevemre, de itt nem adásvétel lesz csak átruházás. Ilyen esetleg van? Nem akarok vételárat írni a szerződésbe, mert egyrészt nem fizetek érte, másrészt illetéket is kellene még pluszba fizetni. Olcsón meg lehet ezt úszni?

#kocasi
2015. dec. 14. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ajándékozás szerintem az egyszerűbb.
2015. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" itt nem adásvétel lesz csak átruházás. "


Az úgy érdekes lesz,mert olyan nincs hivatalosan hogy átruházás!Csak üzembentartói átírás van,vagy adás-vétel van (akkor is ha egy fillért nem fizetsz az autóért)


Jelenleg a párod nevén van az autó,a tiedre csak úgy kerülhet ha írtok egy adásvételi szerződést!És aztán fogod és mész szépen az okmányirodába átíratni a nevedre!Az átírás ára autótól függően kb 50ezertől többszázezerig terjed!


Ez az urban legend meg meddig fogja még tartani magát,hogy minél kisebb összeget kell írni az adásvételibe,mert úgy olcsóbb az átírás(vagyonszerzési illeték)!


"A vagyonszerzési illeték mértéke az új szabályozás szerint - amely 2015-ben is érvényben van - a jármű életkorától és teljesítményétől függ, vagyis már nem a motor hengerűrtartalmától. Arra figyeljünk, hogy a jármű életkorát a gyártási évtől számoljuk, ne az első üzembe helyezéstől."


Csak,hogy tudd magad sz0patod meg,ha ráírsz 100 forintot,mivel az ilyen ügyekre is rászáll már a nav!!Úgyhogy ha jót akarsz magadnak írj rá egy reális árat!

2015. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó akkor ráírok 150ezret. Köszönöm a felvilágosítást.
2015. dec. 14. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kell ráírni semmit. Én mindig azt írom, hogy kialkudott, vagy megegyezés szerint... Még nem szóltak érte soha.
2015. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem épp ma szóltak, hogy árat kell írni, nem azt hogy a kialkudott ár szerint.

El sem akarta venni az adás-vételit a pi..sa

2015. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
pfff....
2015. dec. 17. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!