Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Krosszmotorozásnak hogy...

Krosszmotorozásnak hogy működnek a "szabályai"?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy közútra nem lehet vinni, nincs is nagymotoros jogsim, de olyan helyen lakom, ahol rengeteg földút van mindenfelé, és nagyobb távolságokat is meg tudnék tenni anélkül, hogy ki kéne mennem a közútra. Mi van akkor, ha földúton teperek mondjuk, és valami véletlen folytán megállít egy valahonnan odakeveredett Lada Nivás rendőr? Bűncselekmény az ha földúton motorozok papírok, jogsi, meg minden nélkül egy krosszmotorral? Vagy hogy van ez?

#motor #cross #2T #ccm #nagymotor krosszmotor
2015. dec. 17. 02:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

" Bűncselekmény az ha földúton motorozok papírok, jogsi, meg minden nélkül egy krosszmotorral?"


Nem bűncselekmény az, hanem szabálysértés. Első alkalommal talán csak haza tolatja veled a mocit, de ha feljelent, akkor elég nagy bírság össze tud jönni.

2015. dec. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jogosítvány és papírok nélkül csak zárt magánterületen motozhatsz. a föld út pedig nem az hiába szeretnék sokan.
2015. dec. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 veterán vas ***** válasza:

Mielőtt elkezdenél "teperni" :) tájékozódj, az alapvető fogalmakról.

(mit jelent az út burkolata?)

(mit jelent az út tulajdona?)

(mit jelent a szabálysértés?)


Nem baj ha tudod, hogy a mezei/erdei utak majd 90%-a közterületnek illetve közútnak számít.

(igaz, elvétve akad az országban magántulajdonba lévő aszfaltozott út is)


Inkább szerezd meg a jogosítványt.......

2015. dec. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint egy crossal sosem állnék meg földúton senkinek...
2015. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én meg személy szerint kifordítanám az ekét eléd ebben az esetben földúton...
2015. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az szép...niva+eke

Amúgy téged minek zavar ha valaki földúton motorozik?

2015. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Üdv! 600 as XT vel bohóckodok hobbiból . Ne állj meg senkinek akit nem ismersz ne Menj be mezőgazdasági területte szántás gyümölcsös ... Lezárt területére ha betévedsz egy faluba akkor szigorúan 50 és bólintással lehet köszönni az embereknek. Nem tudom mekkora géped van én rengetegszer futottam már rendőrökbe meg sem próbálnak utánam jönni. A legfontosabb , protektorod legyen !
2015. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért zavar annyira ha terepen motorozik valaki???Kinek árt vele?Nálunk is van egy-két ilyen ökör állat aki mindig kötekedik.Mint ha ártanánk valakinek.
2015. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindjárt jön a válasz, hogy az élővilágnak ártunk vele és egyéb környezetrongáló dolgokat okozunk...csak ilyenkor el kell gondolkozni azon is, mikor egy erdész meg a vadászok kimennek, azok mit összedagonyáznak a terepjárójukkal...és én most egyik ellen sem vagyok, mert pont mindkettő az életcéljaim közé tartozik. Úgyhogy nem mindig a motorosokkal kell bassssszakodni!!!
2015. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 veterán vas ***** válasza:

Ha kimegyek a telekre pihenni, szalonnát sütni, vagy bármi másért, lehet, hogy nem örülnék, ha valami hülyegyerek órákon át berregne a domboldalon. Csak azért,mert se jogosítványa, se forgalmija nincs, és csak a kertekalján mer arcozni a külföldről lopott redvájával.


Szeretem a technikai sportokat, többek között a motorcross-t is. A megfelelő helyen......

2015. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!