Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ez a fogyasztás?

Normális ez a fogyasztás?

Figyelt kérdés

Volkswagen Golf 4 1.6-os autóról van szó.


Télen (1-8 fok celsius), még nem fagyban az autóm fogyasztásmérője 12-13 litereket mutat egy-egy 2-3 kilométeres autózások alkalmával.


Amik gondolom közrejátszhatnak: Csak begyújtom és megyek, nincs melegítve percekig a motor. Megy a fűtés (ECON-on), ablakmelegítő. Kb ennyi. Ezek mellett is normális, hogy ilyen sokra jön ki a fogyasztásom?


Hosszabb távokon ugyanilyen körülmények mellett odafigyeléssel megvan a 7-8as fogyasztás. Mármint, hogy ennyit ír a kijelző, hogy ennyi lenne, ha így tennék meg a 100 kilométert. (nyílt út, 20 kilométeren 3 kanyarral, semmi több)



2015. dec. 17. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megy a szivató (automata) nekem is kiszívja a benzint és igen volt, hogy 11 literrel mentem 1.3-as Suzival.
2015. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni?
2015. dec. 17. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidegben nincs optimális érték, a jelzett 2-3 kilométeres távon nem tud felmelegedni a motor, az automata szívató tolja bele a tápot, s mire langyosodni kezd, megállsz (megérkeztél).

Az elektromos rendszereknek is lehet fogyasztásnövelő hatása, az ablakmelegítő használata lehet indokolt, de amíg a motor nem melegedett fel, addig csak a hideg levegőt nyomja az arcodba a ventilátor, a klíma meg egyértelműen növeli a fogyasztást.

2015. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit lehet tenni?" - elfogadod, vagy ilyen rövid távokra nem autóval jársz:-)

Bemelegedés után rendben van az autód fogyasztása, a probléma az, hogy nincs ideje bemelegedni, s ha kemény mínuszok lesznek, még ettől is többet eszik majd

2015. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az 1.6-os golf amúgy sem kér keveset...az meg hogy hidegen 1-2 km-et szaladgálsz,gondolom városban.....nem így fogsz minimál fogyasztás rekordokat döntögetni az biztos!
2015. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Golf 6, 1.4. Varosban hidegben hasonlo tavokon 10-15 kozott tancol az atlagfogyasztasom. Sosem mertem le, hogy csak varosban mennyit eszik, mert 90%-ban hosszuba hasznalom, de azt mar megfigyeltem, hogy amit a kijelzo mutat, annal a fogyasztas a valosagban meg kicsivel nagyobb. Ezek alapjan nekem eleg normalisnak tunnek a te ertekeid is, en korrektnek mondanam.
2015. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Normális.

Rövid táv, be se melegszik a motor. Rövid városi távokon a dízelem is benyel 7-7,5 litert. (Okoskodóknak: nem, nem így használom, heti 2*250km-t autópályázok, ezért vettem dízelt, de előfordult már, hogy rövid útra mentem vele és kíváncsiságból lemértem a fogyasztást.)

Ezen kívül a BC is tud csalni rendesen, akár litereket simán. Teletanktól teletankig mérd le!

2015. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-3 km nem belsőégésű motornak való táv, ennyi alatt nem melegszik be, benzines motornál megy a keverékdúsítás, tehát ki lehet jelenteni hogy "normális" a 12-13 liter még egy 1.6-os motornál is. De lényegében meg is válaszoltad a saját kérdésedet.
2015. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.4L benzin 16v

Nekem 1,5km távra 16,8L/100km-es fogyasztást írt ki.

-15fok

udvarból kitolatás

kapu becsukás(közben jár a motor)

indulás 4-ig felváltás->megállás->indulás újból 4-ig felváltás(itt volt a 1,5km)

Itt faluból kiérve, majd 7km 90km/h és végül 3km város.

A végére 6,7L/100km-re ment vissza az átlagfogyaztás.

Tehát a 12-13L/100km-es fogyasztás teljesen normálisnak mondható esetedben.


Bemelegedett motorral városban tartani tudom a 6,4-6,5L/100km-es fogyasztást.

2015. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár nem ilyen autónk van, teljesen evidens, hogy hidegben rövid távon jóval többet eszik az autó... Jelentős fogyasztáskülönbség van 20 és 100 km-nél is, ha egyszer az első 10 km azzal telik, hogy bemelegedjen a motor... 2-3 km nagyon kevés. Gyakran járunk be a közeli nagyvárosba ugyanazon az úton, ugyanolyan vezetési stílussal s vannak "ellenőrző" pontjaink, az első 3 km után, az utolsó 12 km-nél. Jelentős az eltérés mindkét helyen a téli és nyári utak között... Mindez szélcsendes, száraz időben, mert az eső és a szél bámulatosan sokat tud rontani a fogyasztáson, habár ez nem meglepő.


Van hipermiler, aki komolyan veszi a dolgokat és elektromos motormelegítővel "csal" elindulás előtt. Télen ez sokat jelent...

2015. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!