Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autot munkaba jarok/var...

Diesel autot munkaba jarok/varosban hasznalok! Volt problema az autoval a rovid tavok miatt?

Figyelt kérdés

Auto vasarlas elott allok, en szemely szerint dizelt vennek, az alacsonyabb fogyasztas es egyeb nekem jobban tetszo tulajdonsagai miatt.

Akit kerdeztem az temaval kapcsolatban, mindenki megprobalt lebeszelni rola, mert ha nem megyek egyinditassal kegalann 40-50 km-t, akkor hamar elromlik a dizel auto, es javitani kell, de eddig konkret peldat nem tudok, hogy valaki emiatt kellett volna sokat javitsa az autojat.

Nektek mi a tapasztalatotok?



2015. dec. 13. 21:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
A diesel motorra többet kell költeni, mint a benzinesre, hidegen járatást a benzines megtűri, a diesel nem.
2015. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

Igen, lekormolodott az EGR szelep, tobbszor is tisztitani kellett, aztan meg kipurcan a turbo allitoszerkezet.


Nem tesz jot neki a rovid tav. Vegyel valami hotegyszeru benzinest.

2015. dec. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A benzinesnel ani visszatart, az a varosi es rovid tavu fogyasztas. 5 honapig volt nalam egy benzines auto, hosszuban alig fogyasztott 5 litret, varosba siman megevett 10l-t.
2015. dec. 13. 22:09
 4/23 anonim ***** válasza:
20%
Aki akkora szarrágó hogy pusztán a némileg kedvezőbb fogyasztás miatt vesz dízelt az meg is érdemli a sorsát.
2015. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%

a dizel sem eszik sokkal kevesebbet ha rovid tavokon hasznalod. Az 5 literes alomfogyasztasokat nyugodtan elfelejtheted ilyen korulmenyek kozott. Nekem a 2 literes dizelem 10 liter folott evett telen varosban.


Meg aztan a fogyasztas csak egy dolog, az esetleges javitasi koltsegeket is be kell szamolnod.

2015. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%
Maradjunk annyiban, hogy nem annyira ártalmas neki, mint ahogy mondják. Főleg ha hétvégén elmész mondjuk 50 km-re is egyhuzamban.
2015. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindenáron diselt akarsz akkor valami tdi-t vegyél ne valami szuper diselt(pdtdi,jdi, cdi) meg ezer fajta. Az jobban bírja
2015. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Én nekem Isuzus Astrám van ami ugye dízel. Én már jó másfél éve használom javarészt városon belül munkába járáshoz és egyéb dolgaim intézésére. Nekem speciel bajom nem volt vele, bár nekem is javasolták hogy inkább benzinest vegyek de sokan mondták hogy az Isuzu strapásabb azzal nem lesz gond. Mivel én hetente max 2 hetente teszek vele egy huzamba 50-60 km-t így mondták hogy akkor rendben van. A hidegen való futást nem szereti az egyértelmű. Sokan mondták hogy melegítsem be a motort hosszú állás után legalább 2-3 percig járassam és ha megyek vele akkor se pörgessem agyon ha lehet 2000 fordulat fölé ne vigyem. Az előző tulaj is városon belül használta. Vétel után is még 2 szervizbe vittem átnézetni és csak pár apróságot kellett rajta javítani és bajom nem volt vele idáig.
2015. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

Az a dízel drágább is a megszokott urban legend... nem egy cikk volt már ahol összehasonlítgatták a dolgokat, főleg az egyre modernebb motorok esetében kezd a benzines jóval drágább mulatság lenni, ha valami gáz van. De azért jó, Pista a kocsmában mindig jobban tudja, hisz a haverok is megmondták. :D


Aztán sokan érdekes mégiscsak azért vesznek dízelt mert olcsóbb... kevesebbet fogyaszt, vagy fogalmazzunk úgy fajlagos fogyasztásban és és aföld a dolog, és a legtöbb ember számára nem mindegy, hogy 6 vagy 10 litert tankol...

Ott a 15 misi fölötti premium szegmens, érdekes 2014-ben 70% felett volt a dízellel eladott új autók aránya... pedig aki 15+ ért vesz kocsit valszeg azért csak nem okoz gondot a tankolás.

2015. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Ott a 15 misi fölötti premium szegmens, érdekes 2014-ben 70% felett volt a dízellel eladott új autók aránya..."


Azok az autok rengeteget mennek, tulnyomo reszuk autopalyan. Teljesen mas szituacio mint amikor kis tavokon hasznalod a varosban.

2015. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!