Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért könnyebb fordítani a...

Ret_close kérdése:

Miért könnyebb fordítani a kormányt?

Figyelt kérdés
egy 95ös Opel b corsám van 1.2es. Manapság észrevettem hogy a kormányt könnyebb fordítani, szinte fele annyira könnyebb tekerni. ez nem szervós autó. Valami elkophatott benne? Valaki tud nekem egy segítő választ adni?

2015. dec. 19. 14:35
 1/6 anonim válasza:
Valószínűleg a kormányműházban romolhatott el valami. Ha a kocsi régi és nem volt szervíznen akkor előfordulhat ilyen. Ha sokszor kell kanyarodnod érdemes megnézni van e elég kenőanyag a kormányházban. Ha nincs vagy túl sok van benne akkor azok a tünetek fordulnak elő mint amit leírtál. Ha túl kevés van benne a fogaskerekek elkopnak, ha túl sok van benne akkor nem is érintkeznek. Vidd el szerelőhőz és vezess óvatosan.
2015. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megnézni, milyen gumik vannak fenn és mikor volt utoljára beállítva a futómű. Ha ezeréves, kőkemény négyévszakos vagy nyári gumik virítanak az első kerekeken, akkor jó, hogy könnyű tekerni a kormányt: a hideg, vizes aszfalthoz nem nagyon tapadnak, alig lép fel súrlódás, könnyen eltekered a kormánykereket. Cserébe tapadásod sincs.

A futómű beállítása is tud érdekes dolgokat produkálni. Például ha a csap hátradőlése lecsökken, nagyon könnyű lesz kormányozni, csak épp utána nem áll vissza egyenesbe a kormány. Épp azért könnyű kormányozni, mert a csapdőlésből származó visszatérítő erő lecsökken, így azt nem kell kormányzás közben legyőznöd.

2015. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. dec. 19. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem cseréltél gumiabroncsot mostanában?
2015. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de igen cseréltem télire még november elején. azóta az aszfalt az időjárás miatt igy befolyásolná? erre már rögtön a legelején gondoltam, ami számomra inkább furcsa, hogy állóhelyzetben is ha megmozgatom a kaormányt akkor is fele olyan könnyű. én reménykedem hogy ez tényleg a téligumi miatt van.
2015. dec. 21. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a gumi miatt van, nem ment semmi tönkre a kormányműben. Annyi a titok nyitja hogy a téli guminak más a szerkezete, illetve nyilván a nyári gumidnak kopottabb a felülete, így jobban tapad. Furán hangzik, de kormány fordításához szükséges erőből lehet következtetni a tapadásra, ezért van az pl hogy ha jeges, csúszós útfelületre hajtasz akkor hirtelen elkönnyül a kormány, a rutinosak ilyenkor már tudják hogy közel van a tapadási határ.
2015. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!