Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcserés autó eladásakor a...

Motorcserés autó eladásakor a szerződésre melyik motorszámot kell írni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Eladjunk az autónkat, amin korábban motorcsere volt. Mondták, hogy majd írassuk át törzskönyvben meg a forgalmiban, de mikor elmentünk az NKH-hoz, mondták, hogy most teljesen felesleges, majd a következő műszakikor ráér, vagy ha eladjuk akkor az eredetvizsgakor.

Ugyebár azóta történt pár dolog, és szükség lenne a pénzre.... így eladnánk. A vevő tud mindent a motorcseréről, meg nincs baja az autónak, van számla a motorról (típus azonos) illetve számla a beépítésről.


-Az adásvételire a régi motorszám kerül vagy a cserélt?


-Az új tulajnak tényleg csak annyi a dolga, hogy elviszi az adásvételit, a motorszámlát + beépítésszámlát eredetiségvizsgára és kész? Mehet az okmányirodába? Vagy kell a műszaki adatlap az NKH-tól?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2015. dec. 19. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

", de mikor elmentünk az NKH-hoz, mondták, hogy most teljesen felesleges, majd a következő műszakikor ráér, vagy ha eladjuk akkor az eredetvizsgakor. " -Kizárt hogy ilyent mondtak!!!

Ez kamu!

2015. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mostani autómat friss motorcserével vettem. Az adásvétel előtt kb egy hónappal cserélték benne a motort. De az eladó mindent lepapírozott hozzá, az 1 hónapos forgalmiban is már az új motorszám szerepelt. Így a szerződésbe is azt írtuk. Úgy egyeztünk meg, hogy a friss eredetvizsgát is ő csináltatja és hozza a törzskönyvet a szerződés aláírásakor. Úgyhogy nem volt ebből semmi gond.

De én vételkor elvárnám, hogy az papíroztassa le a cserét, akinek a cserekor a tulajdonában volt az autó. Úgy biztos nem vettem volna meg, hogy cserélve volt a motor, vegyem meg és papírozzam le ahogy gondolom...

2015. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adás-vételibe a régi motorszámot írjátok. Eredetvizsga előtt a megyei KPM-nél szemle, 1800.-Ft, majd azzal az igazolással eredetvizsga és átiratás, már az új motorszámmal. Fél éve még így volt.
2015. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1

Ne haragudj, de nem kamuzom, nem szokásom. Besétáltam az NKH-hoz, az irodából a műhelyvezetőhöz küldtek, aki mondta hogy marhára ráér a dolog mert típus azonos.


#2

Mint ahogyan írtam, írtam én próbáltam lepapírozni, de sok autóm még nem volt, itt meg mondták hogy ráér, így nem izgatott a dolog.


#3

Köszönöm, akkor így fogunk eljárni!


Mindenkinek további szép napot!

2015. dec. 20. 07:15
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

Ha tényleg ilyent mondott a műhelyvezető, akkor az egy f...., akit én biztos hogy bepanaszolnék a felettes hatóságánál.

Nem kell hozzá sok fantázia elképzelni, hogy ha egy közúti ellenőrzésnél ( ne adj Isten balesetnél), egy rendőr kezébe kerül a forgalmid, mi fog történni.

A forgalmiban szereplő motorszám és az autóban lévő motor száma nem fog egyezni. Minden forgalmiban szereplő adat változását 15 napon belül köteles vagy átíratni ( ugyanúgy,mint a tulajdonos váltást)! Innentől kezdve ugyanarra a szankcióra számíthatsz, mintha nem írattad volna át - jármű forgalomból ki, gigabírság neked be. És akkor még örülhetsz, ha nem egy túlbuzgó közeggel találkozol, aki bekóstol egy laza "Közokirat hamisítással"! A forgalmi ugyanis közokirat, és te közreműködsz abban, hogy a közokiratban valótlan adat szerepeljen.


De igazad van, nekem ráér!:-)


Oszt' most lehet lepontozni.

2015. dec. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Igazából teljesen igazad van, én nem értek hozzá, azért is kérdeztem meg az NKH-t. Legalább tudom, hogy az ilyen helyeken is f.aszok dolgoznak.

Miért pontoználak le? Válaszod nagyon hasznos volt és köszönöm! (az elsőben csak annyit mondtál hogy kamuzom, pedig nem szoktam, nincs értelme --- így a válaszod nem volt hasznos :) )

2015. dec. 20. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

Rendben, akkor ezt megbeszéltük! :-)

2015. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!