Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha balra fordulok egy kereszte...

Ha balra fordulok egy kereszteződésben és a szembejövő is balra fordul, akkor nem kis ívben kell elfordulni egymás mellett?

Figyelt kérdés

Hiszen ez a legpraktikusabb, nem kell megkerülni egymást. Nem mostanában szereztem jogsit, és teljesen úgy rémlik, hogy amikor tanultam, akkor a kresz könyvben így írták. Most megnéztem a neten, és a legtöbb helyen azt látom, hogy meg kell kerülni a kereszteződés közepét balra fordulásnál is.


Ez valami utóbbi években behozott változás, vagy mindig így volt?


Mindenesetre a gyakorlatban szinte mindig azt tapasztalom, hogy a másik is így gondolja, és simán elmegyünk kis ívben egymás mellett ilyenkor.


[link]



2015. dec. 20. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Sztem kereszteződésben nem célszerű egymást kerülgetni.


Amúgy én is kisívben megyek át a kereszteződésen ilyen esetben.

2015. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ szerint egymást "nagy ívben" kell megkerülni, azonban az életben a "kis ív" a bevett gyakorlat.

Viszont ha a "kis ív" miatt ütközés van, akkor osztott felelősség jó esetben. Rossz esetben, ha az egyik fél tartotta a "nagy ívez", akkor a másik a hunyó.

Én több mint 20 éve vizsgáztam, de már akkor is így volt.


KRESZ:

"31. §

(3) * A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű a bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon..."

2015. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valami könyvben rémlik, hogy ezt a kisíves lehetőséget is megemlítették, de lehet, hogy csak úgy, hogy ha egyértelmű, hogy a másik is úgy gondolja.
2015. dec. 20. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg így kell elfordulni, gyakorlatban pedig nem érdemes ilyeneket csinálni. Ha valami csoda folytán előfordul, hogy pont egyszerre érjetek oda egy ilyen kereszeteződéshez és mindkettő balra fordulna, akkor valakinek engedni kell a 21-ből.
2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kell hozzá nagy csoda. Ha egy forgalmasabb útra akarsz kifordulni balra, akkor gyakran előfordul, hogy várakozni kell egy ideig, amíg ki tudsz fordulni, és addigra a szembe levő útról is odaér valaki, aki szintén balra akar kifordulni.
2015. dec. 20. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem rendszeresen az ilyen olyan helyeken fordul elő, ahol nagy forgalom van, alárendelt útról fordulnánk mind2en főútra, mögöttünk torlódó kocsisor, örölünk, ha épp nem megy senki a főúton, akkor célszerű gyors kikanyarodni, azzal fölöslegesen tartanánk fel még tovább a mögöttünk várakozókat, hogy eldöntjük ki menjen, kikanyarodik, stb.
2015. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen, csak éppen a gyors kikanyrodásnál kérdés, hogy a másik is úgy gondolja-e, hogy kis ívben akar fordulni, mert ha gyorsan kell dönteni, és ő esetleg úgy gondolja, hogy inkább nagy ívben szeretne, abból bajok lehetnek.
2015. dec. 21. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!