Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek ezen...

Milyen autót vennétek ezen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Ha lenne 500 ezer forintotok és mellette egy havi 200 ezres nettó bevételetek akkor melyiket választanátok a helyemben?


a, Veszek valamit 500-ért, jó az.

b, A meglévő 500-hoz hozzáteszünk még 500-at finanszírozással 3 évre kb havi 17-18 ezres törlesztővel és szétnézünk a bő egymilliós piacon, hiszen bírja a fizetés.

c, Ilyen fizetés mellett kár lenne hitelt felvenni, kb. havi 50-et félre lehet tenni gond nélkül, akkor spóroljunk még egy évet.


Igen, a jelenlegi 500-amat is 1 évig gyűjtöttem, és szívem szerint a c megoldás lenne a legracionálisabb, de elegem van a buszozásból, herótom van tőle, és néha el-el csábulok, hogy most már megengedhetném magamnak, hogy nézzek egy kb. 8-10 éves alsó-közép kategóriás kisautót 1 millió körül. / Ignis, Corsa, Clio stb. /


Szerintetek hülyeség lenne és várjak még, vagy be lehet vállalni?

Aki hitelre vett autót meddig mert nyújtózkodni?

Ha a fizetésed 7-8%-a a törlesztő az nem hangzik vészesnek, mégis zavar a gondolat, hogy egy ideig még plusz kiadást jelent valamennyire, ugyan akkor ott a kisördög benned, hogy kell.


A tanácsoknak nagyon örülnék.


2015. nov. 8. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs még család,akkor az ignác nagy neked.

Ezres swiftet ajánlom városi használatra,300 ért már igen jókat lehet kapni

Corsa-kal sok a gond főleg elektromosan

2015. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést.


A kérdés máshol van: olyan autót akarsz amivel esetleg kicsit fel is vághatsz, vagy mindegy neked?


Ha mindegy, találsz ennyiért jó Swiftet, Corsát vagy akár harmadik generációs VW Polot.


Ha nem, akkor 12x50 = 600, azaz 1,1 milliód lenne egy év múlva, annyiból nagyon szép E36-os vagy E39-es BMW is kapható, Mercik, Audik, bármi, ha óvatosan szemezgetsz.

2015. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
vennék új autót hitelre,esetleg még 1 évig gyűjtögetném a pénzt.nettó 200-ból 1 év alatt sikerült összekuporgatni fél millát?
2015. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát azért albira meg kajára is kell költeni :) Meg beesett egy TV, bútor stb, szóval igen nettó 200-ból csak 500 jött ki egy év alatt.


Egyáltalán nem kell felvágós autó, csak ne a 90-es évek dizájnja köszönjön vissza belőle :D BMW, Audi, Merci majd később, ha 1 milliót autóra költenék akkor csak is olyat vennék, ami adott kategóriában a tetejét súrolja, pl. inkább egy fullos 4-es golfot, mint egy éppen kijövős 250-et futott 5-ös golfot stb.

2015. nov. 8. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:

Az Ignis egy embernek sok? Csak mert nekem személy szerint nagyon tetszik az autó és 1 millió forintért már a kifutó széria között lehet válogatni eléggé felszerelt példányokat. És hát suzuki, csak nem fog szétesni alattam.


Jut is eszembe a Suzuki féle DDIS 1.3-as dízelről mik a vélemények?

2015. nov. 8. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:
500-600 körül tudsz venni olyan autót ami jópár évig kiszolgál és nem kell rá költeni nagyon jobb esetben. Opel astra G is jó lehet szerintem.
2015. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hitelt felvenni a mai világban?!ne csináld!!
2015. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Ignis tökéletes autó ebben a kategóriában. Nem tudom miért mondta valaki hogy nagy 1 embernek; nem nagy.

Nekem sokáig volt ilyen autóm, és semmi gondom nem volt vele. Néha volt egy nagyon halk kotyogó hang, de én mindig elvittem szervízbe, ahol megjavították fillérekért az adott hibát (mindig valami banális dolog, pl. egy csavatr kilazult valahol stb.), de ez 10 év alatt nagyjából 3-szor volt. Hozzátartozik, hogy olajból mindig a legdrágábbat tettem bele és nem vártam meg míg az előző teljesen szétrohad.

Azóta vettem egy új, nagyobb kocsit, de nagyon szerettem az ignist.


"A kérdés máshol van: olyan autót akarsz amivel esetleg kicsit fel is vághatsz, vagy mindegy neked? "


Hát azért elég nehéz lenne az említett kocsikkal felvágni, már ne is haragudj :D. Ki előtt lehet ezekkel felvágni? Ha valaki kimegy a cigányputriba ilyen kocsival akkor azok előtt menőzhet, de mára már meglehetősen avítt szemlélet, hogy ilyen filléres audikkal meg bmw-kel menőzni lehetne.

2015. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyolcas:


Kettes vagyok akitől idéztél.


Nekem van egy E39-es 540i BMW-m. Nem került kevésbe, de kifogástalan, gyönyörű, esztétikailag is mintha most gördült volna le a gyártósorról, fekete, belül bézs bőr, full extra. Szerintem te még nem ültél ilyenben, ha azt mondod, hogy ez nem lehet felvágós verda. Én nem felvágásra vettem, hanem mert tetszett a típus, és elegáns autó kellett, mivel pedig sokat járok Németországban, nem jött rosszul a nagy V8 blokk sem.


Ennél az új ötös sem jobb utazóautó, és szerintem kevés elegánsabb BMW létezik. És tudod mit? Megnézik. Megnézik Budapesten, megnézik nagyon sokszor még Németben is.


Ne illess filléres jelzővel olyan autót, amit nem ismersz eléggé.

2015. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ültem ilyen BMW-ben. Nem volt célom degradálni a típust, csupán arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ha valaki menőzni akar, akkor vesz egy fapados A8-ast 25M forintért, de már 16M-ért is kap menőzős Audit vagy BMW-t.

Nekem az a tapasztalatom hogy vannak olyan emberek akik vérszemet kapnak hogy akár 600.000 forintért is hozzájuthatnak egy bmw-hez, aztán milyen királyok lesznek, hogy egy "prémium" (valaha, 2 évizede még prémiumnak számított) kocsit vezethetnek. És ezzel a lendülettel az "alsóbb" márkás vezetők fölé képzelik magukat, ami kissé röhejes. Nekem 2 ismerősöm van akiknek hasonló típusú használt kocsija van, a véleményemre ők rakták fel az i-re a pontot. Szinte undorodtam beülni a kocsiba, a kárpitot átjárta a bűzös cigifüst, mert a jó ég tudja hány cigizős tulaja volt a kocsinak, aztán azt ember ki nem szedi onnan.


Én nem állítottam hogy minden hasonló típusú kocsi ilyen, de a legtöbbre ez jellemző sok más egyéb mellett. Persze a tied lehet más.

2015. nov. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!