Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdvözlet mindenkinek! Mozgásko...

Komandante kérdése:

Üdvözlet mindenkinek! Mozgáskorlátozottak részére gépjármű szerzési támogatást kaptam, viszont nem találok olyan autókereskedést ami foglalkozik ilyen jellegű értékesítéssel. Hol találok olyan kereskedőt aki foglalkozik ilyen tevékenységgel?

Figyelt kérdés

2015. dec. 21. 13:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Használt autóra szól a támogatás.
2015. dec. 21. 13:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Írj nékik: [link]
2015. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

google: mozgáskorlátozott utalványt elfogadó autókereskedések.


Illetve érdemes lehet érdeklődni a MEOSZ -nál (Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége), van-e a közelben utalványt elfogadó kereskedő.


Ki van találva a rendszer, közel sem olyan egyszerű utalvánnyal autót venni, mint sokan gondolják, használt autó esetében is 5 évnél fiatalabb autóra vonatkozik, s csak a szerződött kereskedők valamelyikénél lehet beváltani

2015. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Üdv! A Google segítségét már igénybe vettem,a feldobott címek közül kettő nem foglalkozik már mozgáskorlátozotti utalvánnyal, egy másiknak pedig nincs a pályázat kritériumainak megfelelő eladó gépjárműve
2015. dec. 21. 19:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, azért írtam, hogy nem egyszerű utalványt beszámoltatva autót vásárolni, mert kevés kereskedésben fogadják el, s így a vevő nem nagyon tud miből választani.

Türelemjáték lesz az autóvásárlás, pláne ha még korlátozás miatt csak automata váltós jöhet szóba.

Nem tudom melyik városban élsz, meg kellene keresned ott a MEOSZ csoportvezetőt, s megkérdezni tud-e segíteni néhány arra érdemes autókereskedés címének megadásával.

Nem lesz túl hosszú a lista, pl. úgy tudom, Debrecenben egyetlen kereskedés sem foglakozik az utalvánnyal, Nyíregyházán van egy (azt meg sem kérdeztem, melyik)

Megkérdezheted a MEOSZ honlapon is, amint azt már javasolták, de sajnos ott bizonytalan, hogy lesz-e válasz.

[link]

2015. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem kell, h automata váltós legyen a gépjármű. Nyíregyházán vagy Debrecenben lenne jó számomra találni egy kereskedőt, és persze autót amire feltudom használni a támogatást.
2015. dec. 27. 08:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2022. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, de nem volt egyszerű. Nem tudom,h milyenek a mai szabályok,de akkor előre meg kellett finanszírozni az a gépjármű teljes vételárát,majd egy kölcsönszerződéssel jutottam hozzá. Amikor a kereskedő megkapta a duna hiteltől a 8 kilot, a nevemre került az autó. És a kereskedő átutalta nekem a pénzt!
2022. jan. 23. 02:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemegyszerű már semmi, de jó , hogy sikeerült jó az autó megvan még?

Egészség?

Én is tavaj intéztem a lehetőségautónál az autót.

2022. jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egész tortúra tovább van nehezítve azzal, hogy az utalvány csak határidőn belül érvényes, de függetlenül attól, hogy sikerül-e felhasználni, vagy sem, pályázni csak év elteltével lehet újra (ha jól értelmeztem akkoriban, azóta meg nem foglalkoztam vele)

Manuális váltós használt autóból alig volt kínálat a piacon, nekem ráadásul automata váltós kellett.

Sehogy sem jött ki a matek a támogatással, vettem saját pénzből egy akkor 12 éves Wagon R-t.

Járj sikerrel az utalvánnyal, minél kevesebb kritériumnak kell megfelelni, annál jobbak az esélyeid, de a kezdeti lendület igencsak megtörhetett ennél a támogatási rendszernél, már az sem egyszerű, hogy utalványt elfogadó kereskedőt találj, akinek van, vagy be tud szerezni megfelelő autót.

2022. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!