Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin motornál szívó vagy...

Benzin motornál szívó vagy turbó a jobb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagy vita külön ez a szívó és a turbó. Benzinnél az egyik, dízelnél a másik. De mi a helyzet, ha mindkettőt a benzin kategóriában hasonlítjuk össze?

2015. dec. 23. 16:04
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
De azért ezt hallgasd meg. Szivó v8as Bme gtr. Isteni hang : [link]
2021. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

"De mint irtam vannak nagyon ritka kivételek."

De egy ritka kivételt sem írtál. :D


"Bármelyik fórumot olvasod tartósság szempontjából a szivós jobb. "

Furcsa mert amelyeket én olvasom ott mindenhol a turbó az alap. Persze itt a gyakorin sem javasoljuk a turbót amikor valaki 300 000-ért keres autót, de azért a világ itt nem ér véget. Gyakorlatilag 20-30 éve az összes említésre méltő dízel turbófeltöltött, a sportautógyártók már 40+ éve használnak feltöltött benzineseket és a kommersz gyártók között is vannak olyan ( pl a Volvo is ) amelyik tradicionálisan turbós motorokat épít már 30+ éve. Bemész egy VW/Audi fórumba/csoportba akkor senki nem fogja az 1.8T helyett a szívó 1.8-at vagy 2.0/2.0FSI-t ajánlani az A3/Golf/A4/Passat kategóriában pedig az 1.8T is már 25 éve van a piacon.


A Swiftes fórumban, vagy ott ahol az 1.0 Ecoboost tulajok is megfordulnak lehet a szívót fogják ajánlani, mert ez árérzékeny szegmens de a többi helyen ahol párhuzamosan ment a két motor...


A Volvos csoportokban sem ajánlja általában senki a szívókat. 2.0sor5 turbó, 2.4 sor5 turbó ezerszer jobb , mint akármelyik azonos méretű szívó a Volvotól.


Nyilván azoknál a gyártóknál ahol az adott korszakon belül nem volt feltöltött motor ott marad a sor6 és a V8 :)

2021. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!