Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettős tömegű lendkerék hiba...

Kettős tömegű lendkerék hiba lenne?

Figyelt kérdés

benzines autó, kézi váltóval a következő tüneteket produkálja:

nincs hangja a kuplungnak, könnyű, kuplung nem csúszik, viszont ha egyesből kettesbe váltok, és engedem fel a kuplungot "lök" egyet az autón, tehát nem sikerül finoman váltani, csak ha gáz nélkül nagyon lassan engedem fel.

viszont kettesből hármasba is jobban meglöki az autót, 4-5-be is érezni, hogy meglökné, csak már nem tudja viszont van egy jellegzetes enyhe hangja ahogy erőlködne egy pillanatra amikor gyorsan kiengedem a kuplungot, hallani hogy összezár.

viszont nem csattog, nem remeg, meg más észre se veszi, csak én érzékeny vagyok erre, mert ugye nagyon finoman kell működnie egy ilyen szerkezetnek.

az autóban 280e km van, gyári benne a kuplung, lendkerék.


2015. dec. 26. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

280ezernél gyári a kuplung?? Hagyjuk!


A kettős tömegű probléma talán úgy írható le legjobban mintha rángatná a a motort az autó. Ahhoz hasonló mintha egyenletlen lenne a járása a motornak.

2015. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
nemrég olvastam erről egy cikket,ott a kiemelő villa kopását jelölték meg ennél a tünetnél.
2015. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne 280e nél gyári kuplung?
2015. dec. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet már úgy szétkopott a kuplungtárcsád, h a szegecsek kiállnak és ezek bizony nem csúsznak úgy, mint a ferodol. :)

Szerintem nem kettőstömegű hiba.

2015. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt nézd meg, hogy leállításnál bekolompol-e a lendkerék, vagy sem.
2015. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem kolompol.

közben ma lassan mentem vele, és fel sem tűnt.

csak akkor van ez ha picit kihúzatom, meg hirtelen engedem fel nagyobb gázzal, nagyobb terhelést kap a hajtás, de normál üzembe finoman működik.

2015. dec. 28. 01:01
 7/7 anonim ***** válasza:

amugy milyen kocsi?

Mert ha rwd akkor bizony eszméletlen sok dolog van a hajtásláncban ami csinálhat ilyet!

függesztő, hardy, difinél támrudak, kérdés a difi mire van függesztve, ha keretre annak a szilentjei, egy kopott féltengely csukló se fog olyan recsegős lenni, mint elsőkerekesnél, mert közel 180fokban van majdnem mindig.


Ha a kettőstömegű kuka az leállításkor olyasni mint amikor ki ki hagy pár henger, olyan kolompolosan áll le, meg sokszor alapjáraton is érezni nagyon finom koppanás szerűt!

2015. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!