Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motorral nagy gázon és...

Hideg motorral nagy gázon és nagy fordulaton károsodhat e a motor? Szívó Benzinről lenne szó.

Figyelt kérdés
Pár napja amikor végre vége lett a hétnek és jött a szünet leállás szabadság, akkor siettem haza meg kicsit fel is húztak , így szegény Autón (Suzuki Alto 1.1 GL 2006) nyugtattam meg magamat nem is tudom miért de kiálltam a parkolóból majd 1 esben igen nagy gázzal de nem padlóval elmentem és nagy elég magas fordulaton mehetett az a motor mert megváltozott a hangja nem hangosabb lett hanem más, akkor leléptem a gázról minden jó , tulajdonképpen nagy változás nincs, de érdekelne hogy olyan nagy kárt remélem nem tettem benne, igen jó kis autó az kár lenne érte. Az olaj is kb 14 hónapja van benne azóta nem sokat mentem havi 400-500km-t kb. Bár a gyertyák még gyáriak 51.000km van benne összesen. Remélem nem lett baja.

2015. dec. 27. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz neki jót melegen sem a közel teljes gáz, nem éppen arra tervezték, hidegen végképp nem szerencsés. De ha most egyszer megtörtént, attól nem dől össze a világ, viszont érdemes hidegen óvatosabban kezelni a későbbiekben.
2015. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Sosem volt még ebbora fordulaton mindig kímélve volt meg lesz is hamár csak benzin kell neki. Egyébként gyújtógyertyákat mikor kell cserélni?
2015. dec. 27. 11:19
 3/79 szántóvető ***** válasza:
olajat azt persze luxus cserélni.
2015. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
Suzuki motor többet kibír, szétvrhetetlenségéről híresek azonban az olajat 10.000 km-ként kell cserélni.
2015. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:

Minden katalógus felhívja a figyelmet, hogy legalább évente kell olajat cserélni kilóméteről függetlenül.


Ha fullszintetikus lenne benne, akkor most nem kellett volna a kérdést kiírni.

A legjobb az iridiumos gyertya, amit alsóhangon is zsázezer felett kell cserélni..

Ráadásul, ha havi 500-at mész akkor méginkább minőségi olaj kell..például SAE 0W30, API SM, SN..


persze ez drága mulatság(12000 az olaj)..gondolom ez szóba sem jöhet.

2015. dec. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
51%
Most ezen aaz egyetlen egy gázfröccsön fáj a fejed?
2015. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

Fáj fáj mert féltem szegényt. Januárban szándékozok benne olajat cserélni, bár nem tudom hogy a márkaszervízre bízzam akik jó drágán dolgozzak és elég szar minőségű olajat tettek bele a múltkor is ,bár nem én intéztem , nem tudom hogy természetes az hogy a némópálcán buborékok vannak hideg motornál is meg melegnél is meg mindig, ez előtt sose volt.

a legnagyobb baj hogy nincs mivel felemelni és alámenni akkor a munkadíjat megspórolhatnám. Vagy egy független szervizt megbízni és magam megvenném majd a kezükbe adnám hogy tegyétek bele, ezen még gondolkodom.

2015. dec. 27. 12:46
 8/79 anonim ***** válasza:
34%

A gyertyát Suziban nem tudom, de vw- es kocsikban 60ezrenként szokás cserélni. Az olajat h km függetlenül egy év után muszáj cserélni, ezzel vitatkoznék. Ez úgy hülyeség, ahogy van. Ez csak reklámfogás. Ha nincs használva a motor, nem lesz mitől elfáradjon az olaj. Vagy talán a flakonban is tönkremegy miközben áll a polcon? Ez egy akkora baromság, h csak a hozzánemértők, vagy akik azt hiszik értenek hozzá, azok kajálják be!

A kocsidnak nem tesz jót a hidegen pörgetés, de jó eséllyel nem lett baja, ha megy.

2015. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:

Az az egy gázfröccs, azt meg sem érezte a motor, van aki minden nap így nyomja folyamatosan hideg motorral.

A 14 hónap az kisebb jóindulattal is alig több mint egy év, és mondod hogy nemsokára cseréled, tehát ez teljesen rendben van.

Márkaszervízbe meg ne vidd, mert nem dolgoznak semmivel sem jobban, és sz*rabb olajat tesznek bele mint amit egy maszek tesz bele.

2015. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:

Bejáratós motort leforgatni..na az a gyilkosság.


Gondolod hogy minden ember szakszerűen bemelegíti a motort ahogy kéne? Beül,és csőgázzal indul a legtöbb.

Jobban kopik de rövidtávon baja nemlesz

2015. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!