Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motorral nagy gázon és...

Hideg motorral nagy gázon és nagy fordulaton károsodhat e a motor? Szívó Benzinről lenne szó.

Figyelt kérdés
Pár napja amikor végre vége lett a hétnek és jött a szünet leállás szabadság, akkor siettem haza meg kicsit fel is húztak , így szegény Autón (Suzuki Alto 1.1 GL 2006) nyugtattam meg magamat nem is tudom miért de kiálltam a parkolóból majd 1 esben igen nagy gázzal de nem padlóval elmentem és nagy elég magas fordulaton mehetett az a motor mert megváltozott a hangja nem hangosabb lett hanem más, akkor leléptem a gázról minden jó , tulajdonképpen nagy változás nincs, de érdekelne hogy olyan nagy kárt remélem nem tettem benne, igen jó kis autó az kár lenne érte. Az olaj is kb 14 hónapja van benne azóta nem sokat mentem havi 400-500km-t kb. Bár a gyertyák még gyáriak 51.000km van benne összesen. Remélem nem lett baja.

2015. dec. 27. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
Nem kell besz@rni kérdező, nem fog a motorod elszenesedni bellülről, láttam már olyan képet én is. Ha nem cserélsz olajat az első 100 ezer km- en elhiszem. De nem egy két pörtetés és egy égen múlik ez, h ilyen legyen. Amúgy meg betonnal is feltöltheti a szántós kolléga a motorját olaj helyett, ha prolongot önt bele, ezt is megmutatta a "hozzáértő szakitodalom"...
2015. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 A kérdező kommentje:

[link]


Ez jó lenne hűtővíz szolgálatra?

2015. dec. 28. 14:04
 63/79 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a kocsid alublkkos- e, mit ír elő a gyár. Ha G12 Alu- t, akkor igen, tökéletes bele.
2015. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 A kérdező kommentje:
Azt hova szokták írni hogy alu blokkos e? az a kiegyenlítő tartály műanyag xd nem tom a használati meg a szervízkönyve van csak azokban benne lehet?
2015. dec. 28. 14:22
 65/79 szántóvető ***** válasza:

..és a kérdező belátta amit a szakemberünk képtelen volt a kétszámjegyű iq-jával,mondjuk meglepett volna ha nem így történik.

ja a fékfolyadékos baromkodást is gyorsan felejtsd el már ha egyálktalán komolyan megfordult a fejedben.(linkek helyett gondolom elég annyi hogy valamirevaló szervizben nem csinálnak ilyet.)vegyél motortiszítót,ne sajnáld rá azt az 1-2 ezret.

2015. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 szántóvető ***** válasza:
az f10d blokk öntöttvas.
2015. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 A kérdező kommentje:
F10DN van a forgalmiban.
2015. dec. 28. 14:36
 68/79 anonim ***** válasza:

H milyet nem csinálnak egy valamirevaló szervizben? A fékolaj tartályt nem töltik fel, ha kevés van benne?

Szerintem IQ- ban nem kéne versenyeznünk, még mindig csak te hajtod a hülyeséget, okoskodsz itt, azelyett, h a szántással meg a vetéseel foglalkoznál. Érvelni még mindig nem érveltél, csak linkelgettél baromságokat, amik a kérdező számára irreleváns tartalmúak voltak, mint számomra is. Mert ha nem cseréli ki az olajat egy év után, már a moror szenesedését kockáztatja... Érvelni nem tudsz. Én adtam ellenérvet, lsd az orvosos, v a prolongos esetet.

És ez az a pont, amikor visszakanyarodnák ahhoz a kérésemhez, h maradj meg a földmívelésnél, mint h itt oszd az "okos"/-nak gondolt/ tanácsaidat, mindenki jobban jár!

2015. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kiegyenlítőtartály tetejére rá szokták festeni, a belevaló hűtőfolyadék típusát. Vagy ha ott nem, a szervizkönyv, v a használati útmutatóban hiztos le van írva, milyen való bele.
2015. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 szántóvető ***** válasza:

szerencsére a nulla tartalommal bíró válaszaid fennmaradnak az utókornak,évek múlva is láthatja bárki aki idetéved :)

mert a kérdező eredetileg utántöltögetni akart,a szépszámú troll válaszod csak olaj volt a tűzre.most mondhatnám hogy ezen gondolkodj el,de egy troll olyat nem tud.

2015. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!