Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit kereshet egy belföldi...

Mennyit kereshet egy belföldi kamionsofőr, és hogyan képzeljem el a munkarendjét?

Figyelt kérdés

+ ha most megcsinálom önerőből a jogsit és ami még kell mellé, mekkora eséllyel tudok elhelyezkedni árufuvarozói tapasztalat nélkül?

30/f

10 éve gyárban rohadok, mindig irigyeltem a kamionosokat, nemzetközi is szóba jöhet, csak előbb belföldön jó lenne kitapasztalni szerintem.



2015. dec. 27. 20:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
8%
Szerintem ne vágj bele egyik ismerősöm végig csinálta az egész jogsi dolgor c+e D páv 2 gki kártya adr vizsga utánna járás benzin jegy költség egy kicsivel több mint egy év és még nem is kamionoztál ha magyarba dolgozol 200 ezer nettónál többre ne nagyon számíts kezdőként ha egyáltalán ad annyit és hajtanak érte nemzetközinél meg tapasztalat kell de jobban megfizetnek de ha a tahográf csipog ott állsz meg ahol vagy kaka pisi bokorba zuhanyzás ha benzinkút van a közelbe séta odáig ha nem tartod be a yard megállít visszanézi a tahográfot kidobja hogy nem tartod a pihenöidőt még a kamionr is elkobozza ha szerencsés vagy helyszíni bírság amit te fizetsz neki sajátból és még a munkáltatód lehet vissza se adja neked úgy hogy jól gondold át csinálj egy targoncás jogsit azt mindenhova keresik
2015. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tipikus negatív punci...
2015. dec. 28. 02:10
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

1-eskét kiegészíteném annyival, hogy Tanulj meg magyarul!


Nincs egy éve, hogy megcsináltam a jogsit (C+E). Már előtte megvolt a helyem. Ahogy kézhez kaptam a GKI kártyát is már aznap ülhettem bele a gépembe. Két település között járkálok, a vezetés és pihenő idővel nem kell foglalkoznom, mivel nagyon ritka, hogy valamelyiket is túllépjem. Nagyon jó a csipet csapat. kisebb nehézség volt, hogy meg kellett tanulni forgózsámolyossal rámpára állni, de ha egyszer ráérez az ember, akkor meg is szereti.

Ami szívás: állandó éjszakás vagyok. Bár egy idő után erre is rááll a szervezeted és utána rendesen bánt a napfény. :)

A nettó kétszáz zsebben van minden hónapban és nem szakítom meg magam érte.


Az elsőre visszatérve: nagyon bírom az ilyen ismerősöm mondta kezdetű esszéket. Minden munkának megvan a hátul ütője. Ha ennyire nem tetszik, akkor nem kell csinálni.

2015. dec. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

200 körül. Én a helyedben azt csinálnám, hogy megcsinálnám a kellő vizsgákat, aztán elmennék kezdőként a W***erershez. KÖZBEN TANULJ IDEGEN NYELVET MINT A GÉP. Aztán külföld. Német cégeknél próbálkozz, vagy osztráknál. Ha beszélsz nyelvet, és nem vagy full kezdő, fel fognak venni.


Fizetés? Nem tudom nézed-e ST22 Lacikát (youtube). Ő dolgozott egy spanyol cégnél, meghúzta a nadrágszárat, mivel tartozásai voltak (játékfüggő volt), fél év alatt félre tudott rakni 3 millió forintot..

2015. dec. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
ja és ha a kamionos életről többet meg akarsz tudni, nézz sok-sok ST22 Lacikát.
2015. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igazából minél több olyasmi videót megnézek és minél több 1# hez hasonló negatív puncival találkozom, annál inkább megjön a kedvem az egészhez... 10 éve(mióta dolgozom) 3 műszakban robotolok, számomra az, hogy utazhatok munka közben egy hatalmas dolog lenne... sőt már a 200ezer is rengeteg a mostani béremhez képest., viszont belföldit még úgy ahogy, de egy nemzetködi sofőr munkarendjét elképzelni sem tudom, arról szívesen hallanék.
2015. dec. 28. 23:55
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok kamionos de st22lacika videóit szoktam nézni.Nos a lényeg az hogy attól függ milyen céghez mész.Ha wáberershez mész márpedig oda fogsz ott azt írják hogy elég laza a napod,nem hajszolnak túl és a tachográfot sem kell piszkálni,minden legális illetve azt is olvastam hogy sokat változott a cég jó irányba.Kamionok újak és a fizu sem rosz mert 500 ezret moatanában megkapod.400at bizotos mert akkor nem dolgoznának ott ennyien.Viszont külföld nem rosz ötlet,de oda a nyelv kell illetve kinti lakás is meg 1-2 év tapasztalat.Transkona ahol az st22lacika dolgozik ott kicsit cigánymunkával foglalkozik,azért is keres annyit amennyit.

Fürdés mindenhol lehet,csak az a kamionos büdös aki igénytelen.Papírmunka az van,kis nyelvi tudás nem árt.Azt mondják hogy 1000 szó német és mondjuk 500 szó angolul bőségesen elét,1000 szót egy diszleksziás is megtanul simán és akkor tudsz kérdezni is.GPS az tomtom legyen mert élő forgalmi információt az 100m-es pontosággal,kamionosoknak ez fontos azért.Főzni a kamionba tudsz szóval főt kajád megvan,de konzerven is élhetsz,persze elmehetsz kajáldába is vagy étterembe vagy kamionparkolókban is van meleg étel.

Skypeolni tudsz mindenhol,világot látsz,az tévedés hogy csak autópályát látod,sőt sokszor párzsban is tudsz majd kirándulgatni,londonban vagy bárhol,bár újként csak kamionba leszel de előbb utóbb bátrabb lesz mindenki.A parkklóban lévő kamionosokat kerüld,főleg akit sörrel meg piával látsz.Azok igénytelenek és bunkók,félrevezetnek majd,jah sok hülyeséget mondanak.Kamionparkolóba ne aludj,bár kamionosok 80 százaléka ott alszik,jobb egy ipari terület amit a gps szürke színnel jelöl,ott parkolhatsz,tisztaság van ninca hugyszag meg semmi,csendesebb is.Hirtelen ennyi jutott eszembe,de persze mondom vannak roszabb napok is,néha meg is fognak büntetni ugyan is minden országban más a kresz.Illettve figyelni kell hogs hol tankolhatsz,benelux államokban ha vagy tuti megkérnek,luyemburgban olcsó az üzemanyag.Szzóval ennyi,majd rájösz ;) Kamionos akartam én is lenni,de valahogy rájöttem hogy nem vagyok rátermett :( Eléggé béna is vagyok meg stresszes is,elveszett is hogy megfogalmazzam,na nekem nem való.Bár nem sokat veszítesz,minden kijön 500ból,ez a pénz két hónapon belül vissza jön,első hónapban nem mert nem egyedül mész meg betanítanak.A lényeg ha nem tetszik 2 hónapot mindenki kibír szerintem! Aztán nem is buktál semmit.

2015. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Ami kimaradt,wabinál a belföldihez ha jól tudom kell egy év talasztalat,wabinál ha nemzetközibe mész egy hónapig betanítanak mert tapasztalt kollègával mész.Bár idősebb vagy ezért családra is kell gondolnod,bár ha 2 évig csinálod az jól jőhet.Azután mehetsz belföldinek,meg abban a 2 évben megszeded magad pènzel ám jó nem 20 millióra kell gondolni,de ha mimden hónapban 100 ezret félreteszel akkor is 2,2millió összejön.
2015. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ami kimaradt,wabinál a belföldihez ha jól tudom kell egy év talasztalat,wabinál ha nemzetközibe mész egy hónapig betanítanak mert tapasztalt kollègával mész."


Ez már több mint egy éve megváltozott, csak az álláshirdetésben bennehagyták az 1 év tapasztalatot (szerintem direkt). Felvesznek kezdőként, és van betanítás, 1 hét (ami igazából 4 munkanap szokott lenni általában, hétfőn megkötöd a szerződést, keddtől péntekig "négykéz", jövő hétfőn egyedül), bele lehet jönni, aztán meg ott a telefonos segítség. Én is így kezdtem ott annak idején (Waberer's-Szemerey Logisztika Kft.).

2015. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ettől amúgy nem ijedek meg, targoncásként is olyan helyen kezdtem, ahol 5 év gyakorlatot kértek a hirdetésben, tisztában vagyok vele, hogy ezek nem valós dolgok, csak kiszűrik az önbizalom hiányosakat.
2016. jan. 1. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!