Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet bevontatni az...

Miért nem lehet bevontatni az automata váltós autót?

Figyelt kérdés
Én pont azt csináltam, de nem lett semmi baja a kocsimnak. Akkor miért mondják az okosok hogy azt nem lehet?? Inkább ott dekkoljak az országúton egy szétrongált futóművel minthogy vontassak?? Illetve a vontatás után a kocsi elkezdett túlfogyasztani, meg össze vissza elváltni amikor nem is kell, de azért működött...?

2015. dec. 29. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A hidrodinamikus automata váltóban ATF nevű folyadék kering, ez felel sok mindenért, többek között a kenésért is. Az ATF-et szivattyú nyomja mindenfelé, tehát nem olyan, mint a kéziváltó, hogy a fogaskerék szétcsapja az olajat, ami a ház alján dekkol, azt' elég is annyi. Ha a szivattyú áll, nincs kenés, hamar megsülnek a csapágyak.

Van viszont két mondat, amit nem értek. Figyeld csak:

"Én pont azt csináltam, de nem lett semmi baja a kocsimnak. Akkor miért mondják az okosok hogy azt nem lehet??"

és

"Illetve a vontatás után a kocsi elkezdett túlfogyasztani, meg össze vissza elváltni amikor nem is kell, de azért működött...?"

A kettő közül melyik az igaz? Csak mert attól függ, mi is a jó válasz a kérdésedre.

2015. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az első az tavasz elején volt. A második ősz végén. Mind a kettő igaz csak időben volt 8 hónap különbség, ok következmény.
2015. dec. 29. 15:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy vontatva milyen szinten mennyi károsodás érte?

Egy illesztett felület nem olyan, hogy hétfőn jó, kedden rossz.

Kenés nélkül lehet épp felére csökkent az élettartama.

A klasszikus hidros automatákat csak úgy szabad vontatni, ha lekötöd a hajtást, ez nem egy nagy művelet, út szélén pár perc alatt kilehet kötni...(persze ha van szerszám, az a sok idő, míg oda megy a szerelő).

Rövidebb távra és lassú tempóval(pl. max 20km/h max 100km) a legtöbb gyártó engedi de ez esetben sokszor előírnak bizonyos ellenörzési feladatokat a váltón.


honnan tudod vontats nélkül mennyit menne el a váltód és vontatássalmennyit? Ezt így nem lehet megmondani mert két egyforma vontatás sincs!

Tudomásul kell venni károsodhat. Kőbányán ha kiszállsz is lehet gyerek, nembiztos lesz, de lehet!

2015. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eleve szétrogyott futóművel nem lehet vontatni még kézi váltós autót sem... amúgy meg a kérdésednek sok értelme nincs.
2015. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hajtást kikötve miért nem lehet vontatni?

Meddig tart lekötni a kardánt?

Okér FWD n cumi a hajtás kikötés, de sok fwd nek meg van olyan féltengelye, hogy a két csukló közti darabot kb. 6-6imbusz csavar fogja!

Vontattunk már így ótómatát műhelyig!

2015. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért mondják az okosok,hogy a kopogásos égés károsítja a motort? Az én autómnál a gyújtás miatt kopogásos égés jelentkezett.Így jártam az autóval elég sokáig,jó sok kilométeren keresztül.Csak átégett a dugó .Nem lett semmI baja,csak 3 hengerezik és nőtt a fogyasztása ,nem húz úgy.Fáradt olaj meg dögivel van otthon,így az olajfogyasztás sem zavar.Kérdező te így adtad élő,és kb ilyen állapotú lett az váltó. Az 1-es válaszhoz,csak annyit ,hogy a váltó arról a tengelyről kapja a szivattyú a hajtást ,a mi csak járó motornál forog.
2015. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vontatni az automata váltós autót is. Minden gyártó megad bizonyos feltételeket, amik szerint az autót vontatható. Pl: max 30km/h sebesség és X km távolság esetén nem kell lekötni a hajtást,annyit biztosan bír a váltó. Ez minden automataváltós autó könyvébe le van írva, csak elolvasni luxus.


Le lehet vontatni a pályáról, el lehet húzni az országútról, de ésszel. A felakasztom és húzom 90-nel sajnos az nem működik, mert a fent említett kenési probléma miatt a váltó elhalálozik.


"hogy a két csukló közti darabot kb. 6-6imbusz csavar fogja! "

Legutóbb amikor összegyógyult BMW féltengelyt szedtem szét majdnem lec0ptam magam. Gondolom az út szélén milyen szuper lehet :D

2015. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan marhát, aki autópályán!!! vontattatta haza az automata váltós kocsiját 100km/h feletti sebességgel! Igen, van ilyen marha. És még ugye fékezni sem lehet normálisan így. A kocsi motorhibás volt. És váltócserés lett.
2015. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már olyanról, akik majd 250km-t húzták az automata S-Klasse-t... utána meg vakaróztak :D
2015. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#7:


"Legutóbb amikor összegyógyult BMW féltengelyt szedtem szét majdnem lec0ptam magam. Gondolom az út szélén milyen szuper lehet :D"


Én nyáron a hídszilent cseréhez még a kertbe se álltam be, a ház előtt az utcán aláfeküdtem, krokodil a híd alá, kiteker, behúzó bedug, anyázás, behúzó eltört, aztán új szerszám gyárt, kijött a szilent mégnagyobb anyázás közben, majd új behúz, minden vissza csavaroz, krokodil ki a híd alol. Még gyári volt benne, szerintem Hans rakta be még Dingolfingben, már ott tartottam legkisebb köszörűmmel kimarom a szilentet alatta fekve, de csak kihúztam.



Talán 10-15éves történet, mikor motoros turán útszélén cseréltünk MZ -ben főtengelyt(elmentünk szerszámokért és alkatrészért, nem akartuk utánfutón hazavinni)


Ha van hülyeségre fogékony haveri kör akkor nem egyedűl szív az ember autópálya szélén egy hajtás kikötéssel, aztán meg lehet húzni 90el is!

2015. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!