Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek Skoda Fabia...

Balixde kérdése:

Mi a véleményetek Skoda Fabia 1.2-ről?

Figyelt kérdés

általános vélemény skodákról? lehetőségem van megvenni egy 1.2-es 2003-as skoda fábiát(benzines) 109e kilóméter van benne?

megéri?



2015. dec. 29. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Altalanossaban nekem tetszenek a Skodak es dicsert autok is. Namarmost a te altalad emlitett Skodahoz egyszer volt szerencsem, 4 emberrel utaztam 200 kilometert, kisebb dombokon is nagyon nehezen, tobb visszavaltassal maszta meg a dombot, de nagyobb dombokat megrakott kamiontempoban tudott csak megmaszni. Nem tudom, hogy azzal lehetett-e valami problema, de ha ezek alapjaraton ilyen gyengek, en nem mernem megvenni.
2015. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A nővéremnek volt ilyen kocsija. Városban furikázni tökéletes, de országúton és autópályán nem éppen egy igásló. Én csak nagyon ritkán mertem vele előzni, annyira erőtlennek tűnt. Ráadásul még klima is volt benne :)

Amúgy nem rossz gép, de én inkább valami erősebb motorral venném meg, de ha jó vétel, akkor próbáld ki és győződj meg róla, hogy neked jó-e.

2015. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Alapjáraton gyengék. 1.2 3 hengertől mit vársz? :D

Amivel én mentem az meg aztán tényleg megkímélt volt, mert 9 évesen 30 000 km volt benne és az tényleg annyi volt mert nagybátyám vette újonnan. Meg nagyon fapados gépek, eleve a műszerfal kialakítása, anyaga sem tetszik.

2015. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
opel corsa 1.0 vagy 1.2 is ilyen lomha?
2015. dec. 29. 17:54
 5/12 Pandas74 ***** válasza:
Csaladban volt ilyen auto.....nagynenem autoja volt egy ideig kolcsonben nalunk....meg a ceges auto amivel kulfoldre jartunk a kamionokhoz valtani egymast....valoban -ahogy irtak-kisse gyenge az autopalyazasra.Varosban megfeleleo ,furge kis auto,de hosszu utakra,sok sullyal, nem ajanlanam.Szamomra a dizel autonk utan a fogyasztasa katatsztrofalisnak mondhato.Az oreg 1,8 td mondeo, 7 literrel jar meg most is....a fabia az 1,2 es motorral a 10 et is megette,meg ha a varosban nem is hasznaltam.
2015. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

futómű szilentek hamar szétmennek

zajszigetelés nulla

kényelem nulla

fék nulla

Hogyha pedig pont az 1.2 nézzük:

-gyújtótrafok rövid életek

-vezérlés szétesik

-váltó se örök életű



http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__392..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__404..

2015. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Škoda 1.2 HTP

Motorkód: AWY, AZQ, BME, BMD, BBM, BZG, CHFA, CEVA

Gyártásban: 2001-től (2009-ig bezárólag kockázatos)

Típusok (2009-ig): Škoda Fabia, Škoda Roomster, VW Fox, VW Polo, Seat Ibiza, Seat Cordoba

Indok: A Skoda által fejlesztett motor, melyet a VW-konszern egyéb típusaiban is megtalálunk, elég sok gyermekbetegségtől szenvedett, melyekből csak lassan és nehézkesen gyógyult ki. Itt is a vezérművel adódtak a legnagyobb gondok, mivel a rosszul megválasztott hidraulikus láncfeszítő túl nagy játékot hagyott a vezérműláncnak, amitől az képes volt akár több fogat is átugrani. Mindezt akkor is, ha visszafelé feszült, ami a jellemzően rükvercben hagyott lejtős parkolásnál könnyen előfordult.

Sokféleképpen próbálták megoldani a problémát, de kielégítő megoldást csak a motor Euro V-ös normára való áttervezésekor hoztak, ekkor újfajta vezérműláncot és más láncfeszítő-rendszert építettek be. Azonban ez korántsem az egyedüli problémája, hiszen az első évjáratokat a folyamatosan átégett katalizátorok, problémás pillangó- és EGR-szelepek jellemezték (a 12 szelepes variánst 2006-ig).

Alacsony a gyújtótrafók élettartama is, ráadásul a kis motor nem bírja jól a hosszú és tempós autópályázást, az olaj könnyen túlmelegszik és a koromlerakódás miatt a hidrotőkék is tönkremehetnek, illetve átéghetnek a szelepek.

2015. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 vatafak ***** válasza:
ravatal...hacsak nem közel ingyen jutsz hozzá
2015. dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Koaxk Ábel ***** válasza:

Alapvetően szeretem a Skoda-kat és a Fabia-t, de ez a motor felejtős, én még az 1.6-os szívó benzin motort is vérszegénynek érzem pályán, az már városban aránylag dinamikus.


A másik dolog, hogy full kopogós műanyag az egész, ez nem feltétlenül zavar mindenkit, ízlés kérdése.


Amúgy önmagában a Skoda Fabia-t megbízható gépnek tartom, csak valami értelmesebb motorral. Mondjuk egy 1.9 PDTDI-vel.

2015. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kalap kaki!!! Anyósé volt utánna megvettem tőlle mert tk ra vágtam a 4es golfomat.Alig volt benne 50 ezer km totál megkímélt állapotban volt, fogalmam volt hogy mit tud kíméltem is. Bejártam vele szlovákiát és 90ezernél töb olajat evett mint benzint... fék futómű szar, asszony szerette volna magának de nem mertem az életét rábízni, elbontottam a francba,1.6vti civic utánna egy álom volt. Azóta 2.4 typeS accordot hajtok maga a menyország :D
2016. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!