Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic 1.5 vtec tulajdono...

Honda civic 1.5 vtec tulajdonosok! Nektek mennyire huz az autotok alacsony fordulaton?

Figyelt kérdés
90 es temponal ha jon egy enyhe emelkedo, vissza kell valtani 4-esbe mert mar kinlodik a motor. Ennyire szamit hogy a Hondakat porgetni kell, vagy esetleg az elozo tulajdonos kinyomta neki a szemet es elvesztek a loerok? Nem tudom hogy hogyan kellene menni egy egeszseges Hondanak, valamibol ra lehet jonni hogy nem ugy megy ahogy kell? Magas fordulaton mondjuk jol huz, es fustolni sem fustol.
2015. dec. 31. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy pörgős motor - nekem 1.8 - as van - 5000 felett megy igazán, meg kell szokni. Normál esetben azért alacsony fordulaton, "kulturáltan" is lehet menni vele.
2015. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a motor arról híres, hogy szereti a angy fordulatot, alacsony fordulaton persze ennek az a hátulütője amit te is leírsz.
2015. dec. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az a motor arról híres, hogy szereti a angy fordulatot"


Magyarán egy nyomatékszegény f0s :D


Egyébként nemcsak a Hondák ilyenek, hanem az 1.4 vagy akár 1.6-os kommersz benzines autókat is a legkisebb emelkedőn is már 4-be kell visszarakni.

2016. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

"Magyarán egy nyomatékszegény f0s"


Ilyen alapon a dízel meg csak egy szűk fordulatszám tartományban működni képes olajkályha - ami ráadásul csak feltöltéssel ér valamit. Feltöltős motort feltöltőssel hasonlíts össze. Vezettél már régi szívódízelt?

Lehet, hogy a benzines Hondával vissza kell tenni 4. - be, de visszatehetem 3. - ba is és onnan elnyomhatom 150 - ig is váltás nélkül.


A dízel meg nyomatékosabb, nem ma tudtuk meg.


De tök felesleges a kettőt összehasonlítani, mindkettőnek van előnye és hátránya is.

2016. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Hát a dízellel lehet normálisan közlekedni, én nem bánom, hogy nem kell üveghangon pörgetni városban is.
2016. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!